Ocena kierowcy - Seat Leon III ST

kai1981, 9 lat temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2014
Seat Leon III ST 1.8 TSI 180KM 132kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Wcześniej miałem auto 1.4T 140 KM z przyśpieszeniem 9,5 s do 100 km/h po zmianie na 1.8 TSI 180 KM 7,8 s do 100 km/h spalanie jest... nieco mniejsze
Przeniesienie napędu : wsteczny bieg czasem zgrzyta
Inne : nieergonomiczne zamykanie klapy bagażnika (uchwyt od spodu)
Auto skrojone pode mnie. Dynamiczne kombi o ciekawej stylistyce.
Silnik potrafi być zarówno oszczędny jak i bardzo dynamiczny - wszystko zależy od kierowcy.
Skrzynię oceniam bardzo dobrze - z jednym wyjątkiem: bieg wsteczny, który (w nowym aucie) lubi sobie czasem zgrzytnąć.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone i doskonale nadaje się do szybkiej jazdy po dobrych drogach. Wersja FR i 18" koła spisują się w tym celu znakomicie. Oczywiście na dziurach jest już nieco gorzej ;)
Lusterka, widoczność przez szyby boczne i tylną - wszystko dokładnie tak jak być powinno. Kierowca czuje się komfortowo przy cofaniu.
Wszystko bardzo wygodne i intuicyjne. Fotele FR mają bardzo dobre trzymania, ale są nieco mniej wygodne niż standardowe na dłuższe trasy. Zamykanie bagażnika da się rozwiązać lepiej niż uchwyt od spodu - w efekcie sprawne zamykanie wymaga wprawy i użycie sporej siły.
Klimatyzacja działa bardzo szybko i sprawnie i po osiągnięciu odpowiedniej temperatury chodzi bardzo cicho.
Jak na segment C jest naprawdę dobrze. Moje 188 cm czuje się dobrze nawet na dłuższych trasach.
Po prostu średnie jak na segment C. SEAT niczym się tu nie wyróżnia, a jeżeli dla kogoś jest to ważne, to da się znaleźć lepiej wyciszone auto.
Silniki TSI umożliwiają ekonomiczną jazdę.
Wybrałem wersję FR - ciężko ją mierzyć jakość / cena. Sam Leon może być autem tanim i funkcjonalnym w podstawowej wersji lub ciekawym i droższym (2x cena wersji podstawowej) - wszystko zależy od decyzji klienta.
Na liczniki 25 000 km i nie stwierdziłem żadnej - nawet najdrobniejszej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]

8,3