Ocena kierowcy - Seat Toledo I

szczepek17, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Seat Toledo I 2.0 i 115KM 85kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
auto bdb nie doskonale bo nie ma doskonalych samochodow auto bardzo duze wygodne nie jest wolne (ciekawe jak jezdzi 16v) max predkosc jaka osiagnalem to 205km/h w 4 osoby moze i by poszedl wiecej ale droga sie skonczyla:) auto zrywne dobrze przyspiesza (ponizej 10s do100km/h uklad hamulcowy bez zarzutow mam auto z 4 tarczowkami abs i nie mialem problemow z gwaltownym hamowaniem tak jak pisalem wczesniej swiatla do kitu mam bluevision i jest ok jak sie bedzie dbalo o silnik to dlugo pojezdzi(wymiana oleju) jezdze na mobilu s 10w40 polsyntetyk.....bagaznik duzy 510l szkoda ze po rozlozeniu siedzen nie ma gladkiego bagaznika tylko zostaje dziura po siedzeniach.
na auto o wadze 1030kg silnik 2.0 8v 115km ladnie sobie radzi nie ma problemow z rozpedzeniem auta do 170km/h do 200 musi sie jednach troche rozpedzac podczas wyprzedzania nie jest konieczne redukowanie biegu wiec do pracy silnika nie mam zastrzezen do doskonalosci mu wiele brakuje
skrzynia dobrze dobrana do silnika zmiana biegu przy 2000obrotow i skrzynia i silnik nie wydaja zbednych dzwiekow
od 7 miesiecy mam to auto i tylko drazki sa do wymiany wiadomo polskie drogi
widocznosc zaznaczylem przecietna bo bez wymiany zarowek na bluevision widocznosc nie byla zbyt dobra rada wymiencie zarowki na lepsze bo standardowe sa do kitu
bez wiekszych zastrzezen
wentylacja nie za dobra na tak duze auto moglobyc lepsze rozwiazanie natomiast ogrzewanie bdb+
duze auto duzo miejsca zalezy wszystko oczywiscie od "wielkosci" pasazerow jak dla mnie miejsca jest duzo dluga trasa 4 osoby + bagaze i komfort bdb
do predkosci 140 auto jest ciche natomiast powyzej tej predkosci mogloby byc lepsze wyciszenie komory silnika
miasto 8-10l/100km trasa super bez oszczedzania spalanie 6l moj tata na trasie niemcy-polska mial spalanie 5.4 przy spokojnej jezdzie bez gwaltownych przyspieszen
moj samochod mozna juz kupic za ok 5000zł wiec jakosc do ceny ma sie bardzo dobrze
auto malo awaryjne od 7 miesiecy mam ten samochod i wymienialem: wezyk (ok7cm)paliwowy taki co idzie do wtrysku rozrzad, olej wiadoma sprawa cewka zaplonowa w koncu po 200tys km mogla sie popsuc
powazna usterka moze byc padnieta cewka zaplonowa bez niej nie pojechalem dalej koszt 250zł wiekszych usterek nie mialem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

6,9