Ocena kierowcy - Seat Toledo II

adik.s@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Seat Toledo II 1.6 100KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo dobrze trzyma się drogi, ciężko wyprowadzić autko z toru jazdy
żałuje, że nie kupiłem 1.8 :) gdybym wiedział, że założę LPG na pewno szukałbym takiego silnika chociaż 1.6 jest też wystarczający.
Chciałem 1.6 8v żeby koszty eksploatacji nie były duże. Od początku broniłem się przed LPG jednak po mieście z klimą na krótkich odcinkach palił 11 l /100 więc po dwóch miesiącach gdy już prawie bankrutowałem zdecydowałem sie na instalację. Na LPG przejeździłem chyba z 8tyś km i kompletnie nie dołożyłem do tego ani grosza poza kosztem instalacji. Na benzynie robiąc 200km na trasie wydawałem 70-80zł, przy 100km/h można na LPG zjechać do kosztów 30zł za 200km a bez problemów wychodzi 20zł na stówe. Auto kupiłem w dość dobrych pieniądzach jednak nie za darmo ale okazało się po kilku dniach, że t przekładka z anglika ;/ mimo wszystko nie jest źle, wszystkie wiązki są przełożone, nic nie skrzypi nie stuka. Jedyne co - teraz mam problem `chyba` z przepustnicą albo sondą, jeszcze sam nie wiem ale seacik cały czas jezdzi, nie odmówił mi jeszcze nigdy posłuszeństwa.. Jestem bardzo zadowolony.
Biegi wchodzą bez problemów, czasem wsteczny trzeba wdusić dwa trzy razy bo nie chce wskoczyć ale z resztą biegów nie ma problemów.
Lux - nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby gdzieś był podsterowny lub nadsterowny. Bardzo dobrze trzyma się swojego toru jazdy, nawet przy szybkim pokonywaniu zakrętów nie ma problemów żeby go wyczuć. Ruchy kierownicy przekładają się na jego jazdę. Jestem mile zaskoczony gdyś wcześniej jeździłem trochę octavią i prowadziła się gorzej w zakrętach
oprócz tyłu jest dobrze, teraz po prawie pół roku już wyczuwam i tył tak więc nie jest źle. Oczywiście nie ma porównania do samochodów typu kombi ;)
wszystko na swoim miejscu, kilmatyzację mam manualną więc tylko pokrętła, elektryka z przodu. Guziczków dużo nie ma więc nie ma problemu żeby się połapać w tym wszystkim
grzeje jak wściekły, z resztą cała grupa VW chyba tak ma. Z zaparowaniem jest czasem problem po deszczu bo jak w wielu toledziakach przy szybach z tyłu leci woda do środka, jakoś nie jest do dopracowane i nie jest to wina uszczelek od drzwi. Jednak po paru minutach nawiew swoje robi i szyby są eleganckie, jeśli nie to klima zawsze pomoże.
nie jest mały a wręcz z takich wyższych jednak miejsca mi w sam raz, wystarczy wiedzieć jak się powinno odpowiednio zajmować pozycję za kierownicą i będzie gitara.. więcej miejsca jak w octavii, tak mi się wydaję. 4 osoby podróżują komfortowo
trochę słychać silnik przy wyższych obrotach ale to 1.6 więc jadąc ponad 130 te obroty już są wysokie więc je słychać. Ogólnie wyciszony przyzwoicie. Zawsze można radio głośniej ustawić :D
na benzynie po mieście do 11 l na trasie ok 8 LPG sekwencja trasa 8,5 - 10l miasto 10-12 przy tańszym gazie 200km udało mi się zrobić za 29zł na trasie, teraz tak bez większego kombinowania można 100km zrobić 17-20zł. Rozrząd - chyba 320 zł zapłaciłem w zaprzyjaźnionym warsztacie. Rzeczy eksploatacyjne nie wiem jak wychodzą bo wymieniłem tylko chłodnicę - 300 zł ale można kupić taniej. Byłem nie w zaprzyjaźnionym warsztacie i tak to własnie wyszło ;/
2000r, nowa buda, niezawodny, klima, elektryka z przodu, to co potrzeba i nic więcej za rozsądne pieniądze. Następny na 100% będzie toledo
wymieniona chłodnica i łożysko. Koniec napraw. Teraz nie wiem od czego, troszkę szarpie przy puszczaniu gazu, nie wiem jeszcze co to ale aż tak mocno nie przeszkadza.
brak poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]