Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Seat Toledo III - Oceń swoje auto

lista silników Seat Toledo III

Oceny Seat Toledo III

7% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 09.03.2014 19:31:44 przez

Szukałem samochodu dużego, który będzie jednocześnie ekonomiczny, części będą na tyle tanie aby mój studencki budżet to wytrzymał, dobrze wykonanego i do którego dostanę sportowe zawieszenie. Samochód kupiłem jako używany, ale w salonie i z całą dokumentacją. Na początku stuki w zawieszeniu. Okazało się, że po 150tys km do wymiany były przednie amortyzatory i tuleje wahacza. Po wymianie zawieszenie ciche, obecnie obniżone i utwardzone-pełna satysfakcja. Jeśli chodzi o spalanie: założyłem się ze współlokatorem, że przejadę 1000km spalając mniej niż 30 litrów ropy-wygrałem jadąc na trasie ze stałą prędkością 58km/h na czwórce, oczywiście do minimum ograniczając pobór energii, zatrzymywanie, obciążenie. Średnie spalanie wyniosło 2,7l/100km według komputera. Na trasie do Zauchensee z 4 osobami, boxem na dachu, sprzętem, bagażem i jedzeniem średnie spalanie na poziomie 7,5l/100km (średnia prędkosc ok 90km/h. Plastiki są beznadziejne, ale chwała im za trzeszczenie tylko w temperaturze poniżej zera. Ciekawa opcja z delikatnym uniesieniem tylnych siedzeń oraz gniazdkiem dla pasażerów z tyłu. Nagana za brak gniazdka w bagażniku. Karoseria BARDZO delikatna, wychodzi rdza po 5 latach na blasze podszybia. Radio nie radzi sobie z głośnikami, ale chwała za AUX i MP3. Wygłuszenie beznadziejne. Hałas powyżej setki. Chwała za opcje podgłaśniania radia przy wiekszej predkosci. Nagana za wycieraczki. Łamią się łapy w zimie, bo śnieg blokuje ich ruch zbrylając się w osłonach przy słupkach. Nagana za delikatny system kierowniczy. Chwała za elektroniczny system wspomagania kierowniczego i precyzyjnosc. Chwała za promien zawracania. Nagana za sprzęgło i brak szóstki. Chwała za przycisk wyłączający systemy.

dodano 01.10.2009 14:48:17 przez

Auto ok, zaskoczylo mnie pozytywnie, mam wersje angielska jezdzi sie przyjemnie, samochod przestronny. Natomiast chciałem przesterzec przed ASO Seat w RADOMIU, zlecilem przeglad 90k km - ceny czesci z kosmosu (po telefonie do Iberii skorygowano ceny czesci na te ze strony www.seat.pl), obciazono mnie 295zl za sam olej (5L na fakturze) na pytanie czemu 5 a nie 4.3 jak jest w ks. obslugi usl;yszalem, ze zalano 4.7 poniewaz te silniki PD biora olej. Po sprawdzeniu bagnetu mialem 1cm powyzej poziomu MAX, wlasnie wrocilem z odsysania nadmiaru. Wyklocilem sie o te pozostala zaplacona czesc oleju. Klient jest niedoinformowany, ma sie wrazenie, ze jest sie oszukiwanym na kazdym kroku. Nie oddaja starych - wymienionych czesci jak to jest zazwyczaj w aso. Traktuja klienta przedmiotowo, na pytanie czy moge dostac znizke za to, ze serwisuje auto pogwarancyjnie - otrzymalem odpowiedz, ze ok ale nie bedzie wtedy gwarancji na czesci i robocizne. Auto oddaja brudne. Dzwonili z pretensjami, ze sie skarzylem do ich centrali. Ogolnie bardzo negatywne wrazenie, nie polecam i radze unikac jak ognia!

dodano 24.07.2009 07:22:17 przez

Auto z 2006,pierwsza rejestracja 07,rewelacyjna skrzynia Dsg i niezły silnik.Auto bezpośrednio porównuje z Scenicem I dci z 2003,którym od nowości zrobiłem 230000,a który teraz służy tylko do "roboty".W sumie Toledo to bardzo udany i przyjemny samochód,mocne strony to DSG i lekko działajace wspomaganie i ogólna obsługa wszystkich urządzeń. Komfort bardzo dobry jak na Seata,jednak komfort w Scenicu to inna bajka,fotele,zawieszenie,kolorystyka środka,tapicerki,duużo lepsze w francuzie,prowadzenie podobne,wyciszenie lepsze w Scenicu. Szczerze powiedziawszy to nie chciałem Seata bo miałem w 98 Cordobe i to była kompletna porażka,ale teraz zaciekawiła mnie skrzynia Dsg i po jeżdzie próbnej stwierdziłem że jest ok. JESZCZE CHCIAŁEM PORUSZYĆ SPRAWE GINIECIA ALCESORIÓW TYPU LEWAREK Z BAGAŻNIKA AUTA W aso. W poprzednim seacie 10 lat temu wyparował lewarek i klucze o czy przekonałem się dopiero przy sprzedazy i teraz widzę że tez już nie ma. WIĘC UWAŻAJCIE NA ASO W WARSZWIE,CHODZI O DWA NAJWIĘKSZE W W-WIE

dodano 30.06.2012 23:07:31 przez

Stoję obecnie przed dylematem kupna nowego auta do 100 tyś zł, mam firmę, wiadomo - koszty. Oglądałem kilka (Insignia, passat, monedeo) i muszę powiedzieć, że czuję się w nich jak w klatkach. Lubię mieć sporo przestrzeni nad głową, a taką prócz mojego seata zapewnić mi może jedynie jakiś minivan, a tego typu auta mi się nie podobają i nie prowadzą się tak doskonale jak toledo. Dużo ludzi ma zastrzeżenia do plastików w seacie, a ja muszę powiedzieć, że po 5 latach, wnętrze w moim egzemplarzu wygląda jak nowe, nie ma żadnej ryski, nic nie skrzypi i nie trzeszczy, jednym słowem mimo iż wyglądają średnio to są bardzo dobre jakości. Szkoda, że już nie produkują Toledo III, bo brałbym z zamkniętymi oczami z 2 litrowym dieslem, ksenonami i skórą. Jednym słowem auto doskonale spełnia swe zadanie, mało pali, jest bezawaryjne i pięknie się prezentuje na 17 calowych alu. Czego więcej chcieć.

dodano 28.11.2010 16:56:54 przez

Sporo plusów: 1) tempomat w standardzie - dopiero można zauważyć jak bardzo przydatny jest gdy się go zaczyna używać. Aktualnie nie wyobrażam sobie jeździć bez tempomatu. Nie dość że oszczędniej to jeszcze bezpieczniej! (Oszczędnie z tego powodu że normalnie na dłuższym odcinku trudno kierowcy utrzymać stałą prędkość. Z tempomatem stała, wolniejsza jazda nie "wkurza" :) ) 2) dużo miejsca 3) bardzo dobre wyposażenie w tej cenie. Samochód jest dość tani jak na swoje możliwości. Wynika to z faktu że jego wygląd chyba jednak się nie przyjął. 4) agresywna sylwetka 5) dużo schowków, sporo praktycznych rozwiązań 6) łatwo chipowalne silniki diesla. 7) Dobrze się prowadzi, stabilnie! Minusy: 1) Niska kultura pracy silnika TDI 2) Słabe wytłumienie

dodano 28.01.2008 10:27:06 przez

Nie twierdzę że wiem wszystko o tym samochodzie ale jazda próbna zniechęciła mnie do tego auta. Co przeważyło na nie? Silnik 1.9 TDI i „plastikowe” wnętrze. Deska zrobiona z czegoś co trudno właściwie sklasyfikować jako tworzywo. To coś przypomina w dotyku twardy i bardzo nieprzyjemny (za komuny nazywał się to ebonit i robiło się z tego badziwne przedmioty) wyrób plastiko- podobny. Odniosłem w wrażenie że w czasie zderzenia i uderzenia w ten wytwór głową rozsypał by się jak hartowana szyba Inne zaliczył bym na plus przy cenie 68 tyś PLN za jaką Seat oferuje model Superwagen z minionego 2007r. Zakup tego pojazdu za ceną wyjściową czyli ponad 90 tyś PLN to nieporozumienie!

dodano 03.05.2009 19:34:15 przez

Chciałem kupić dobre auto rodzinne, komfortowe, bezpieczne i w przyzwoitej cenie i Toledo wszystkie te cechy posiada. Przed zakupem przeczytałem i przestudiowałem wszystkie możliwe testy i opinie o tym samochodzie dostępne w internecie. Większość z nich jest pochlebna, lecz większość ośmiesza wygląd Toledo. Oceniającym "testerom" nie pasuje wygląd samochodu. No i racja nie jest podobne do I i II edycji,i właśnie dlatego mi się podoba oryginalna linia i ta pupa:) mniam. Ostatecznie po lekturze opini użytkowników zebranych na stronie AutoCentrum zdecydowałem się zakupić to piękne auto, i nie żałuję. Polecam każdemu kto szuka dobrej rodzinnej bryki

dodano 05.02.2009 10:37:39 przez

Wielki i pakowny bagażnik, świetne prowadzenie, kapitalna skrzynia, niezły silnik (szczególnie po podniesieniu mocy do 140 KM), niezłe wykonanie (choć niektóre plastiki mogłyby być lepsze). A przede wszystkim ten samochód ma charakter. Mnie się podoba choć tył może niektórym się wyda kontrowersyjny. Ale niebanalna linia i agresywna wyróżnia cię z tłumu golfów, astr, corolli i ceed'ów. Prowadzi się kapitalnie i zniesie wiele. Ponadto komfort w środku jak w vanie - nie nabawisz się klaustrofobii ani ty ani twoi pasażerowie. Dla mnie to ważne bo nie lubię siedzieć na ziemi w ciasnym pudełku - a mam ponad 190 cm.

dodano 14.02.2009 23:41:56 przez

Daję mu tylko "dobrze", bo nie jest "doskonale". Ale zachęcam do lektury pozostałych części mojej opinii. Ja poodejmowałem za schowki i miejsce dla trzeciej osoby z tyłu. Poza tym jest to samochód, który można spokojnie polecić. Bez wątpienia ma "to coś", wyróżnia się z tłumu, ma świetny moim zdaniem silnik i wielgachny bagażnik. Ja polecam. Ostatnie pytanie brzmi, czy kupiłbym jeszcze raz to auto. Zaznaczyłem "tak", bo jest bardzo dobre, ale jednak cały czas dalej szukam czegoś innego. Na pewno w takich warunkach w jakich się znalazłem rok temu, z dostępnych na rynku samochodów, wybrałbym Toledo.

dodano 07.11.2009 10:52:04 przez

auto naprawdę zaskoczyło mnie b.pozytywnie. + Na ogromny plus jednostka napędowa o świetnych parametrach (moc, moment obrotowy i spalanie), skrzynia biegów (krótki skok drążka, płynna i precyzyjna zmiana) i układ jezdny ( sztywny, pewny i precyzyjny). 30 tys km bez żadnej, nawet najdrobniejszej naprawy - wyłącznie przeglądy. Największym jednak zaskoczeniem jest POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA - JEST NAPRAWDĘ OGROMY (500l), stąd też ta dyskusyjna sylwetka nadwozia ;) - Niestety poważnym minusem jest jakość użytych materiałów wewnątrz pojazdu. Naprawdę niezrozumiałe w tej klasy aucie.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Seat Toledo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Toledo

Przeczytaj o Seat Toledo

Seat Toledo - powrót do korzeni
Seat Toledo - powrót do korzeni Po chłodnym przyjęciu trzeciej generacji Seata Toledo mogło się wydawać, że ta nazwa zniknie w odmętach motoryzacyjnej historii. Tak się jednak nie stało i rok temu zaprezentowano stonowanego liftbacka.

Seat Toledo - zobacz filmy

Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl Auta budżetowe są dobre, bo są dobre i tanie... Do czasu, aż nie popsujesz tego przy zakupie zamówieniem zbyt wielu dodatków, cena których sprawi, że auto już takie tanie nie będzie. A budżetowe pozostanie zawsze - tak przynajmniej stwierdziliśmy, przyglądając się testowemu Toledo...

Seat Toledo III 186