Ocena kierowcy - Seat Toledo III

kks, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Seat Toledo III 2.0 TDI 140KM 103kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie opatrzył się, bardzo przestronny \"Garbatek\" choć nie wygląda z zewnątrz na takiego,
Bardzo dobrze się jeździ, ma wszystko co jest potrzebne do komfortowego użytkowania, wysoko postawił poprzeczkę dla następcy,
Super, elastyczność nie do pobicia nawet na 6 biegu, bez obaw można wszystko wyprzedzać, trochę za wolno się zbiera ze startu,
Krótka dźwignia, biegi można szybko zmieniać bez haczenia,
Odpowiednia twardość i wyczucie drogi, założyłem 225/45/17 nie jest żle,ale 16\" to optymalny wybór
Przedni słupek jak w wielu modelach zasłania za dużo, xenony palą za nisko, w nocy słabo oświetla drogę, a skrętne lampy to gadżet,czujnik cofania załatwia sprawę tyłu,
Nic mi nie przeszkadza, musiałem się oswoić z blokowaniem drzwi po ruszeniu i otwieraniem na dwa razy, najpierw drzwi kierowcy potem reszta, ładna, mała kierownica dobrze leży w dłoniach, regulacja lędźwi pomocna w długich trasach, wygoda z obsługą z kierownicy radia, dobrze umieszczone sterowanie tempomatem,
Climatronik, jest dobrze, fajny dodatek dodatkowy nawiew na przednią szybę, ładnie odparowuje, zimą długo schodzi para z tylnych szyb.
Z przodu super, tył jest dobrze, tylko duży tunel łatwo go obkopać, ale to wada wielu aut, bardzo wygodne fotele, bagażnik po wyjęciu tylnych półek rewelacyjny, w cztery osoby z nartami zapakowaliśmy sie bez problemu,
Dźwięk TDI można polubić, powyżej 180 jest głośno, w korkach normalnie
Pali super, przeglądy jak kupię swój olej, filtry da się wytrzymać, porażka koszt wycieraczek przednich, nie ma zamienników, 270 PLN to złodziejstwo, żarówka xenon zamiennik plus wymiana 450 PLN, dużo bierze płynu do spryskiwaczy, ale to wina spryskiwaczy xenonów, tuleje wahaczy przednich 200 PLN za sztukę, plus 100 PLN wymiana,
Najlepsze moje dotychczasowe auto, wersja Superwagen: Cena Czyni Cuda, dlatego kupiłem Seata, jakość plastików kiepska, trzeszczą, super tapicerka,
Amortyzatory klapy bagażnika wymieniałem 3 razy, awaria centralnego zamka, schodzi malowanie przycisków na kierownicy, sterowania szyb, wszystko na gwarancji zrobili, teraz spokój.
Woda dostawała się przez przednie nadkole, tydzień szukali w ASO,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,2