Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 2003-2007 - Oceń swoje auto

Oceny Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 2003-2007

1% gorzej niż w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 13.09.2014 19:36:59 przez

Jeździłem tym samochodem ok 3 mc jako pewnego rodzaju auto zastępcze. jako użytkownik innego aczkolwiek starszego pojazdu z wyższego segmentu oczekiwałem nieco więcej od nowszej skody. Silnik 1,2 mocą nie poraża, do miasta wystarczy jednak już na trasie powyprzedzać nie można także określiłbym ten samochód, z tym akurat silnikiem jako auto typowo miejskie. Poza tym jakość wykonania jest zadowalająca, wszystko jest raczej na swoim miejscu i pod ręką. Co mi się nie podobało? Hamulce - słabe. Fotele za twarde na długą jazdę. Widoczność - do przodu ok, to tyłu już gorzej. Całokształt wykonania - 9 letnie auto zaczęło mi się bardziej sypać niż 15 mondziak którym zwykle jedżę. Czy kupiłbym jeszcze raz ten samochód? Raczej nie.

dodano 15.03.2008 23:03:39 przez

Trudno jednoznacznie ocenić to auto. Z jednej strony przejechałem nim dość dużo (w ciągu 3 i pól roku 215 tysięcy) i miałem raptem 3 usterki, które uniemożliwiały mi jazdę i kilkadziesiąt mniejszych usterek (większość to problem z żarówką H7...), autko potrafi się rozpędzić do 172kmh (wg GPS, wg licznika 188kmh), pali bardzo dużo, siedzenia są fatalne (po przejechaniu 300km i więcej boli kręgosłup i kark), mało dynamiczne, rozpędza się do setki w 22 sekundy, głośne, mało ładowne (do bagażnika mało wejdzie). Z drugiej strony w końcu przejechałem nim tych 215 tysięcy, co jest jak teraz na to patrzę dobrym wynikiem jak na benzynę z takim małym silnikiem....do 125 tysięcy nie było z nim problemów...

dodano 08.10.2007 13:35:09 przez

auto spawowałóa się dobrze, jednak podczas pierwszego przeglądu stwierdzono wyciek oleju/ wyciek jak ocenili mechanicy skody miał być z pod uszczelki wału korbowego/. Po zdjęciu skrzyni biegów - stwierdzono roszczenienie bloku silnika w miejscu fabrycznego zgrzewu. Skoda nie pokryła całkowitego kosztu naprawy , jedynie 70% podając powody że minął okres gwarancji i to jest jedynie dobra wola producenta do partycypowania kosztów. Nie polecam tego samochodu, nigdy więcej nie kupię samochodu tek marki.

dodano 06.03.2005 19:58:49 przez

za 35,000 oczekuje ze samochód ma byc ok.A tu tak nie da się skody po myciu recznym polerowac na przykład papierowym recznikiem bo powstają rysy na lakierze.Po przejechaniu 10,000tys pękł spaw na ostatnim tłumniku a na koniec napisze że przez cały okres coś mi się tucze z tyłu w samochodzie na szczęści w lato przestaje. Swoją skode sprzedałem po 15 miesiącach ,straciłem 2 tyś.i to jest plus przygody z tym samochodem tera jeżdzem cc 900 z 1996 r i nic mi się przynajmniej nie tucze .

dodano 11.03.2005 10:13:35 przez

Na moją ocene układu jezdnego ma skrzypienie zawieszenia i chrobotanie przy hamowanie (szczególnie w zimie) Poza tym bardzo dobrze trzyma się drogi i zakętów. Twarde zawieszenie jest w moim guście. Jeśli ktość zna przyczynę, proszę o podpowiedź - będę bardziej stanowczy w serwisie, bo jak narazie to tylko smaruja smarują i dalej to samo! Z Duzej Góry Wielkie Dzieki! Pozdrawiam wszyskim skodziarzy! Jacek

dodano 26.12.2009 17:19:50 przez

Auto dobre bo niezawodne jeśli chodzi komuś o komfort i osiągi to nie polecam, ale przeciętny 40 letni Kowalski będzie się czuł w nim dobrze i nie będzie narzekał na spalanie czy na usterki, Auto nie jest wygodne, nie jest szybkie i nie prowadzi się jak rajdówka, ale to bardzo fajne autko dla ludzi o cienkim portfelu i którzy potrzebują auta do przemieszczania się z punktu A do B.

dodano 31.03.2012 18:19:55 przez

Całokształt w moim odczuciu wypada dobrze. Jeśli kupując Fabię 1.2 6V poszukujemy auta do bezproblemowej eksploatacji na codzień to warto znaleźć zadbany egzemplarz, najlepiej z udokumentowana historią bo takich na naszym rynku jest sporo, potem zainwestować w niego od razu usuwając wszystkie ewentualne usterki by potem cieszyć się już tylko niezawodną jazdą.

dodano 13.11.2005 14:07:51 przez

W sumie samochód był kupowany dla handlowca ale w końcu przyszło mi nim jeździć. Gdybym go kupował dziś to na pewno dokupił był klimę i ew. zastanowił bym się nad wersją z silnikiem diesla, choć z drugiej strony to przy mojej jeździe rzędu ok. 10-15 tys. km rocznie nie jest to chyba do końca opłacalne (uwzględniając koszty ubezpieczenia).

dodano 05.06.2003 15:10:24 przez

mam skode fabie od 3 tygodni z nowym silnikiem VW 1.2 HTP uzyskyującą wysoki moment obrotowy, 6V, wyposazenie RUN (caly pakiet elektro) i tylko za 37200 z lakierem metalic, a POLO w takuiej samej wersji kosztuje az 46.950!!, zużycie paliwa to tylko 7,1 w mieście a na trasie okolo 5,5, polecam

dodano 29.11.2004 00:54:01 przez

wydaje mi sie ze w tym przedziale cenowym nie znajdziemy zbyt duzo aut ktore beda dorownychwac fabii pod wzgledem ekonomi, ergonomi itd porzadny i przemyslany niemiecki samochod ;) a jezeli chodzi o ksztalty to coz o gustach sie nie dyskutuje :)

Pewne oferty od dealerów

Skoda Fabia Classic

Rocznik: 2012. Przebieg: 84 373 km. Silnik: 1.2 benzyna.

Cena: 28 500

Skoda Fabia Classic

Rocznik: 2011. Przebieg: 67 710 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 27 900

Skoda Fabia Classic

Rocznik: 2011. Przebieg: 81 787 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 26 900

Skoda Fabia Classic

Rocznik: 2011. Przebieg: 93 669 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 23 900

Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 2003-2007 95