Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

koziorozec1977, 18 lat temu
Rok produkcji 2000
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
nie najlepiej ale całość ratuje konstrukcja. 2 lata temu najechał na mnie jakiś wariat w firmowym samochodzie - podwozie złamało się w dwóch miejscach , cały tył do wymiany. Samochód spisał się rewelacyjnie. wyszedłem bez szwanku, całą energie pochłonął wzorowo. To dało mu duży plus. bezpieczeństwo to jest to na czym nie warto oszczędzać, ten spisał sie w tym momencie tak jak trzeba.
mam mono wtrysk - pierwsze modele na rynku. Pracuje niestabilnie na jałowym biegu w zakresie 750 - 859 obr. Ma się wrażenie jakby chciał zgasnąć a to podobno normalne
tu raczej zastrzeżeń nie mam. po prawie 100 000 km wszystko ok
tu gorzej. wachacze i drążki już po jednej wymianie a druga za pasem - amortyzatory też pozostawiają sporo do życzenia. jak na ten przebieg to o wiele za wcześnie
nie mam zastrzeżeń choć do tyłu cofam na lusterkach i możo to dlatego. Jeżeli chodzi o widoczność podczas opadów deszczu to wtedy dopiero zaczyna się jazda. W lusterkach nie widać absolutnie nic (ale to kompletnie nic) każdy manewr na czuja bo krople deszczu wręcz przytwierdzają się do lusterka. Podczas szybkiej jazdy ok 120 km/h dodatkowo woda opływająca maskę wpływa na szkło lusterka - jeżeli skoda do tej pory tego nie poprawiła to duży minus
świetne fotele - mimo braku możliwości regulacji bardzo wygodne. A zdarzało się robić na raz 2000 km. Dla porównania w Vactrze po takim dystansie bolało mnie to i owo. reszta przycisków w porządku. więc raczej ocena bliżej 5 niż 4
niestety źle. szyby szybko parują (nawet jak opady są znikome) a w zimie nie można nagrzać porządnie samochodu. Poza tym bardzo długo trzeba czekać żeby się nagrzał - w porównaniu z vectrą czy renault to skoda bardzo kiepsko.
w porządku choć na tylnim siedzeniu siedzę bardzo rzadko więc nie dużo moge powiedzieć - ale fotele rewelacja
nie jest źle ale zawsze mogło być lepiej. ogólnie słaba 4
tu słabiutko. Może dlatego że mono wtrysk - stary silnik ale powinien o 1- 1,5 l mniej palić.
zmieńcie Panowie ze skody zawieszenie, łożyska i amortyzatory to pogadamy.
po prawie 100 000 ma prawo coś się dziać zwłaszcza w tej klasie. i dzieje się. zacina się ręczny, skrzypią drzwi, nie domyka się klapa od paliwa etc. denerwujące ale coś za coś - cena też była niższa
oceniam na bardzo źle. nie wiem jak jest teraz ale po 20 000 km straciłem łożysko (o wiele za wcześnie) miesiąc po gwarancji więc 500 zł wybuliłem (łożysko nierozbieralne razem z piastą). Po następnych 20 000 straciłem następne- teraz jeszcze jest ok ale ... wachacze robione i już trzeba robić ponowie (przy 94 000 km?) amortyzatory długo już nie pociągną, woda wlewająca się do środka (podobno zaślepka wypadła) i poewnie jeszcze kilka bym znalazł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

7,4