Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Lifeless dekac@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Skoda Fabia I Kombi 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Jestem b. mile zaskoczony. Przed kupnem dużo czytałem o Fabii dobrych opinii ale nie sądziłem że jest aż tak dobrze. Przede wszystkim podoba mi się cichy i elsatyczny silnik, pewny i komfortowy układ jezdny i dobry standard wykończenia. Do tego dochodzi ogromny i pakowny bagażnik, znakomite wyposażenie (klima, szyby przod/tyl, halogeny, lusterka, ABS/ASR/EBD) i naprawdę atrakcyjna sylwetka. Naprawdę polecam.
zupełnie go nie słychać, powyżej 3000 obrotów idzie jak burza, wystarcza w zupełności i na trasie i w mieście kiedy trzeba szybko ruszyć spod świateł
czasami problem z wrzuceniem wstecznego ale może się wyrobi. Poza tym działa bardzo precyzyjnie i miękko
twardy ale komfortowy, bardzo dobrze trzyma się drogi nawet przy szybko pokonywanych zakretach. Poczatkowo myslalem ze kombi bedzie sie wychylac ale jest doskonale.
do przodu b. dobrze, nieco gorzej z tyłem - mam kombi
wszystko na swoim miejscu, duża ilość schowków, b. wygodne przełączniki i wspaniałe, świetnie trzymające fotele
sterowanie nawiewami jest precyzyjne i wygodne, klimatyzacja działa szybko, dmuchawa nie jest natarczywie głośna,
z tyłu ze zrozumiałych względów zbyt często nie jeżdzę ale narzekań ze strony pasażerów nie słyszałem. Z przodu jest miejsca aż za dużo, ale do bardzo wysokich nie należę
silnika nie słychać, często muszę się upewniać czy w ogóle chodzi i czy mi nie zgasł. Hałas zwiększa się trochę przy otwartych oknach
w mieście zużywa przy bardzo oszczędnej jeździe ok. 8-8.5, wg danych fabrycznych powinno być ok. 9, na trasie jakieś 6
No cóź, jakość wysoka i bogate wyposażenie, ale cena niemała. Z drugiej strony, nic lepszego za taką kasę bym nie znalazł także jestem zadowolony
na razie nic
j.w.