Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia I Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Wytrzymałość
Opisuje Skodę Fabię 1.4 TDI jako osoba użytkująca wspomniany pojazd służbowo. Generalnie autu nie można nic znaczącego zarzucić, spełnia swojej zadanie w 100%, jest dość wygodny, ekonomiczny, nawet zrywny, ale prywatnie nie kupiłbym go, ponieważ jest koszmarnie, depresyjnie nudny. Nie ma w tym aucie ani jednego elementu, ani jednego miejsca, które mogłoby się podobać. Wszystko jest czarne, kwadratowe, proste do bólu. Niby nie ma wad, ale też nie ma w sobie nic takiego, co by przyciągało użytkownika do niego. Reasumując, jako auto służbowe idealny wół roboczy, jako auto prywatne można, ale ja osobiście, gdybym nie był zmuszony, to bym nie kupiłbym.
Przerażający klekot, podczas porannego rozruchu cała dzielnica staje na równe nogi. Po rozgrzaniu jest dużo lepiej, ale przy wyższych prędkościach jest nieprzyjemnie. Na plus można zaliczyć dynamikę auta, które jak na tak niską pojemność, zaledwie 80KM całkiem żwawo zbierają się. Ciśnienia nie podnosi, ale też niczego więcej do fabii kombi nie potrzeba.
Po 200 tys km wszytko działa jak nowe...szacunek.
Prowadzi się dobrze, chociaż jest twardo, wg mnie za twardo.
Beż zarzutu
4 pokrętła, 4 przyciski, kierownica i gałka zmiany biegów...nie idzie się zgubić, bo nic w niej nie ma. Wszystko aż do znudzenia poukładane
Jest ok, dobrze chłodzi, przyjemnie grzeje
Bardzo duży bagażnik, pasażerowie również nie narzekają. Jak na stosunkowo małe auto miejsca rest rewelacyjnie mało.
Przerażająco głośny samochód. Przy porannym rozruchu działa niczym młockarnia, po rozgrzaniu jest trochę lepiej, ale nadal mamy kupę wibracji, jazgotu i innego hałasu. Nie jestem osobą wydelikaconą, bez problemu wytrzymuję, ale nie przypominam sobie innego samochodu, którym jeździłem, o tak wysokim stopniu hałasu.
Tanie części, całkiem niskie spalanie, które mimo wszystko nie jest rewelacyjne jak to co niektórzy twierdzą. Moim zdaniem nie da się tym autem zejść poniżej 4l/ 100km, ale 4,5l/ 100km jest już do osiągnięcia. Co do miasta 6-6.5 to taki standard. Generalnie przy mojej zrównoważonej jeździe wychodzi 5.5 l/100km. Jak na 1.4TDI moim zdaniem dobrze, ale zdecydowanie bez szału, tyle samo palił mi kompakt z silnikiem 1.9 TDI 105KM.
Jak każda skoda bardzo dobry
Powiem tak...jest to samochód pancerny. Po 200 tys km jazdy różnych przedstawicieli, to auto nie powinno istniej, a jeździ i ma się całkiem dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 80KM 59kW [l/100km]

Usterki Skoda Fabia I