Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zgrabne auto! Pomimo malych gabarytöw zewnetnych w srödku prawie ogromne.
Silnik wspanialy. Nie to ze straszna moc,ale do tej masy auta nikt nie potrzebuje wiecej.
2 braki w skrzyni biegöw: brak szöstego i (moja opinia) jedynka za krötka tzn.ruszmy bez gazu na jedynce ale przy 45kmh jest juz 4000 obrotöw. Ale to moja opinia ( i mojej zony ). Moze komus to moze pasowac.My uwazamy, ze to mozna zrobic lepiej. Brak szöstego biegu jest bardziej meczacy. To auto ma nadmiar mocy tzn. 6- ty bieg powinien byc. Przy 160 kmh jest juz prawie 4000 obrotöw i w kabinie jest dosyc glosno.
Zawieszenie ogölnie dobre tylko trzeba o nie dbac, tzn.: jak cos zaczyna halasowac to trzeba to wymieniac. Koncöwki drazköw i stabilizator nie sa wieczne. Co 85-100 tys. trzeba zainwestowac.
Do przodu brawie b.dobrze, tylko szyba mogla by byc ciöt wyrzsza. Na boki b.dobrze opröcz lewy przöd (kwesja przyzwyczajenia). Do tylu so lala. Koniecznie czujniki cofania i jest OK!
Przöd spoko. Z tylu max. 2-dorosle osoby, albo 3-je dzieci. Nie pakujcie wiecej bo bedzie narzekanie.Ale to auto jest klasy Polo. 4.25 dlugosci. Nie oczekujcie cudöw. Malo miejsca na napoje. I ta zapalniczka. Navi podlaczyc tzn. 1 m. Kabla przez kabine. W FSO 125 bylo lepiej.
Wiecej jak tylko OK. Wszystko pasuje, tylko dmuchawa glosna. Ogrzewanie jak w dieslu, potrzebuje ciötke wiecej jak benzyna, ale po 5 km przy temperaturze ponizej zera czuc juz cieply wiaterek.
Jest ok. To nie E-Klasa. Tylko nie pakujcie 3-doroslych z tylu na 500 km. Beda narzekac.
I tu jest troche gorzej. Na miescie i do ok. 100kmh fajnie. Od 130 kmh zaczyna robic sie glosno (brak 6-tego biegu). Jak sie jedzie w 2-ie osoby ale siedzienia tylnie rozlozone ( duzo bagazu), to slychacz zawieszenie, a od 150 kmh (moja predkosc podrözna) slychac wiatr,opony, zawieszenie i silnik.
A tu jest mocna strona tego autka. Oleju praktycznie nie bierze. Od wymiany do wymiany bez dolewki. Wymiana oleju (5W-30) co 15- max18 tys. (Tzn. Jeden z najleprzych oleji i nie co 30000 km tylko czesciej). Nie ma takiego oleju na swiecie ktöry w nowoczesnych dieslach wytrzyma 30 tys.km Brak awarii. Koszty utrzymania autka pod wzgledem zuzycia paliwa wyjatkowo niskie. Moja zona osiaga wyniki ze sredniej jazdy ( ma bardzo lekka stopke) 3,4 l. na 100 km. Ja nie moge sie pochwalic takimi wynikami, ale 4 ,00 tez jestem w stanie osiagnac.
Bardzo dobrze. Za te pieniadze nie mialem lepszego auta.
Zaröwki sie palily. Po zamatowaniu ogranicznika napiecia spoköj.
BRAK!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]