Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Paszczak, 13 lat temu
Silnik 1.9 SDI 64KM 47kW
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jak na tę pojemność i moc,chodzi przyzwoicie.jak trzeba to pojedzie szybko,ale jak tu jeździć po mieście i dziurawych drogach szybko.Ludzie przestrzegajcie przepisów.Każde autko jest inne i każdy ma wybór.Nasz to Skoda Fabia 1.9 SDI kombi.Fabia rządzi!!!
Inne : Przeciekająca tapicerka drzwi,jak narazie z tyłu.
Auto godne polecenia jeśli chcemy mieć duży bagażnik w wersji kombi.Ogólnie jeździ się bardzo przyjemnie.Sporo miejsca w środku jak tą klasę auta.Zawieszenie dobrze tłumi nierówności,klima daje jak trzeba,dobre wyposażenie w wersji JOY.Spalanie również jest zadowalające.Stylistyka jest dużo ładniejsza niż w hatchbacku.Jeszcze tylko alusy by się przydały i będzie pięknie.
Silnik chodzi super. Przyjemny klekocik . W corsie z silnikiem 1.0 chodził głośniej niż obecnie mój dizelek.Zaznaczam że to mój pierwszy w życiu diesel spośród pięciu aut wcześniej posiadanych.
Skrzynia chodzi bardzo płynnie.Biegi praktycznie same wskakują,tylko mnie przeszkadza ruchoma główka zmiany biegów,pewnie to przez przebieg już w samochodzie,która się lekko rozklekotała.
Układ jezdny precyzyjny. Dobre wspomaganie i zwrotność pojazdu.
Widoczność dość dobra.Trochę słupki z przodu zasłaniają i trzeba się wychylić żeby lepiej widzieć.
Jak dla mnie i mojej małżonki bardzo dobrze. Wszystko pod ręką.Fotel kierowcy regulowany też super sprawa w szczególności dla mojej żony.W naszej wersji JOY uchwyty na kubki w schowku pasażera i jeden z tyłu.Malutki minusik za małe kieszenie w drzwiach.
Dobra. Okaże się w zimie czy szyby będą parować czy nie. Posiadamy klimatyzację i latem super sprawa. zobaczymy jak będzie grzanie w zimie.Na pewno się będzie długo grzać bo to dizelek i trochę trzeba pewno przejechać żeby rozgrzać środek. W corsie czuć było już ciepełko z dmuchawy po przejechaniu ok 1km. Myślę, że tragedii nie będzie.
Jak dla nas z żoną z przodu bardzo dobrze.Za to z tyłu już dużo gorzej. Żona narzekała tylko,że siedzi się na kanapie jak na prostym stołku.Fakt!! ja tez tam siedziałem i siedzi się prosto,może to i dobrze bo przynajmniej kręgosłup nie będzie cierpiał.Dla czterech osób dość dobrze.Nie wiemy jak w piątkę,bo nie jechało tyle osób jeszcze z nami.Rekompensuje ilość miejsca w bagażniku.Po prostu rewelacja jak na tak niewielkie autko.
Wyciszenie jest na znośnym poziomie.Silniczek przyjemnie pracuje i daje się słyszeć w kabinie.Jak dla nas bardzo fajnie klekocze.Radyjko w autku to podstawa i da się słuchać normalnie.Przy większych prędkościach 130 km/h jest już gorzej w kabinie,ale to normalne prawie w każdym autku tej klasy.Ogólnie pozytywnie.
Co do ekonomiki to jest super.Na trasie 600km autko spaliło średnio 4,2 l według wskazań kompa.z 4 osobami i włączona klimą,jazda średnio 100km/h .W mieście przy spokojnej jeździe to między 5-6 litrów ropki.Wiem że można spalić dużo więcej,ale jeździmy ekonomicznie i spalanie jest super.co do mocy pojazdu jest przyzwoicie,bez żadnych fajerwerków,ale głównie chodziło nam o niewielki pojazd z ekonomicznym spalaniem i udało nam się to doskonale.na razie mamy lato i zobaczymy jak będzie w zimie.
Jakość wykończenia wnętrza przyjemna.Tapicerka jest na poziomie niemieckiego autka.Cena za jaką kupiliśmy wóz również dobra z tym wyposażeniem. Ceny części jak w innych pojazdach.Niestety jest to maszyna w której może klęknąć wszystko.Nie ma aut bezawaryjnych.Śmieszy mnie że japońskie się nie psują.Wszystko klęka.Niestety jak coś padnie to wymieniamy i jedziemy dalej.Pozdrawiam szkodników!!!
Jak na razie nie odnotowaliśmy nic niepokojącego.Jeździmy dopiero od miesiąca wozem.Po zakupie wymiana kompletnego rozrządu z pompą oraz olej i filtry kosztowała nas 1510zł.Teraz tylko cieszyć się jazdą. A!! dodam,że kilka dni temu uszczelniałem tylne drzwi,(zmora skód),bo przeciekały.Teraz jest ok!!
Jak na razie wszystko jest w najlepszym porządku. Zobaczymy jak będzie dłuższym okresie użytkowania.Odpukać oby tak dalej przez lata eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 64KM 47kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW