Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywnie - brak śladów rdzy na 6 letnim aucie (jak na grupę VW nieźle)
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Silnik nieźle sprawdza się w mieście, tzn. zbiera się już od około 2 tysięcy obrotów i nieźle brzmi jak na taką moc, niestety to jedyne plusy. Na zimnym silniku pracuje jak diesel - bardzo głośne regulatory zaworów, na krótkich trasach (mam do pracy 13 km) w mieście spali ok 9-10 litrów paliwa, po 50 tys. przebiegu padła pompa paliwa, po 2 latach akumulator (auto garażowane), padła też cewka zapłonowa, bardzo nie równa praca silnika. Na szczęście nie bierze ani grama oleju.
Czasem nie wskoczy jedynka, czasem też nie wejdzie wsteczny, ale pozostałe biegi zmienia sie pracyzyjnnie i skrzynia pracuje bezawaryjnie.
Zawieszenie skrzypi, trzeszczy i stuka, lekko ściąga na bok (czytałem na forum - ten typ tak ma). Łączniki stabilizatorów, tuleje wahaczy to zupełna porażka.
W miarę dobra, szerokie przednie słupki lekko przysłaniają widok, ale to dla bezpieczeństwa przy wypadkach, więc można wybaczyć.
Wszystko na swoim miejscu, auto bardzo proste w obsłudze.
Mam klimatyzację Climatic, półautomatyczną, chłodzi dobrze, zimą nagrzewa się przeciętnie.
Nie jestem bardzo wysoki, a pasażer z tyłu za mną nie ma miejsca na nogi, z przodu w miarę wygodnie, trochę wąsko, to po prostu auto dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci (bez wózka - bo do mikro bagażnika nie wejdzie)
Do 60 km/h cicho, jak stoi na światłach bardzo cicho, ale powyżej 100 km/h bardzo głośno i uciążliwie.
W mieście 9-10 l/100 km, na trasie udało mi się zejść do 4.8 l/100 km (wg komputera). w codziennej jeździe mieszanej komputer pokazuje 8.7 l/100 km
Przez 6 lat wymieniłem chyba z 10 kompletów żarówek, wiecznie coś skrzypi, stuka puka, odkręca się pomimo że auto bezwypadkowe.
Padła pompa wody po 50 tys (zniszczyła rolki rozrządu), po 60 cewka zapłonowa,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]