Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

slawek007, 18 lat temu
Silnik 1.2 i HTP 60KM 44kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Mały duży samochód z w miarę niezłym silniczkiem. W miarę niezawodny za w miarę małą kasę. Suma sumarum polecam.
Przy 1-2 osobach w mieście ma wystarczające osiągi, poza miastem trochę brakuje mocy.
Lekko i precyzyjnie.
Dosyć nieźle wybiera nierówności.
Dobre światła. Gruby przedni słupek utrudnia widoczność.
Wszystko pod ręką.
Wentylacja ok. Regulacja ogrzewania działa mało precyzyjnie. Klima ok tylko przy niższych upałach. Powyżej około 28 st nie wyrabia.
W miarę wygodnie w 4 osoby + spory bagaż byłem w czeskiej Pradze.
Mały silnik to i cichutki... ;-) Trochę denerwują stuki zawieszenia. Przy 25000 wysiadło łączenie i dochodziły okropne piski przy najeżdżaniu na "śpiących policjantów" i inne większe nierówności.
Mały silnik ze sporym pragnieniem. Śrenia 6,5 w trasie - 8,5 w mieście. Uwaga: przy prędkości od 140 spalanie może wynieść nawet 12 litrów (przy 190 bo do takiej prędkości udało mi się rozpędzić to maleństwo spalanie wynosiło 15 litrów).
Jeśli chodzi o drobiazgi to przy przebiegu 65000 km było ich w sumie niewiele. Najważniejsze: w/w piski z zawieszenia, 2x wysiadły wsteczne światła, 2x pas kierowcy nie chciał się sam zwijać. Denerwuje stosowanie pół-środków w serwisie. Wsteczne robili 2 razy, mechanizm pasów kierowcy tylko wyczyścili z kurzu i nadal jest tak jak było (muszę znowu reklamować). W firmie kolega ma identyczną fabię i usterkę (cytuję serwis) o nazwie: "sporadyczny błąd cewki cylindra III" kumpel miał usuwany ów błąd w przeciągu 2 miesięcy 7 razy.
Żadnych poważnych usterek w mojej fabii nie było.
Skoda Fabia II Hatchback