Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

bigman, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Skoda Fabia II Kombi 1.2 60KM 44kW od 2007 - Oceń swoje auto
Fatalny silnik 1.2, który powinno się wycofać z oferty. Poza tym to mały, brzydki samochód z dosyć komfortowym zawieszeniem. Wychyla się nieprzyjemnie na zakrętach, przez co nie ma mowy o szybkiej jeździe. Kabina bardzo mała. Kierowca podróżuje dosyć wygodnie, czego nie można powiedzieć o pasażerach. Siedzi się wysoko i raczej nie ma w tym żadnej tzw. "przyjemności z jazdy". Samochód bardzo słabo wyciszony. Silnik bardzo drży, przekazując wibracje na całą konstrukcje. Bardzo nieprzyjemne. Po odpaleniu i otworzeniu drzwi, drzwi bardzo wibrują. Mały bagażnik. Brzydkie plastiki. Brzydkie, szare wnętrze. Na trasę w Polsce lepiej się nie wybierać, ponieważ w zasadzie samochód od 80 km/h nie przyspiesza. Zresztą wcześniej też nie. Ja na szczęście go nie kupiłem, a jedynie musiałem użytkować jakiś czas. Dobrze, że już nie muszę. Jeśli szuka się samochodu dla rodziny, nawet małej to tego nie powinno się w ogóle rozważać. Samochód najlepiej sprawuje się w wypożyczalniach samochodów.
Silnik fatalny. Przed jego zakupem powinno się podpisać oświadczenie, że jest się świadomym, że ten silnik jest za słaby, mało elastyczny i dosyć dużo pali oraz nie nadaje się kompletnie do tego auta, ale pomimo tego się go wybiera. W zasadzie w silniku wszystko jest złe: moc, elastyczność, głośność, wibracje, reakcja na gaz.
Przeciętna. Nie dobra ale też nie fatalna. Jednak silnik 1.2 zabija wszystko.
Dosyć dobrze, choć wychyla się bardzo przy zakrętach, a tego bardzo nie lubię. Wiem oczywiście, że to przez fakt, że jest wąska i wysoka.
Przeciętnie.
Wszystko na swoim miejscu. Plastiki przeciętne. Brzydka tablica rozdzielcza.
Nagrzewa się szybko.
Jednak jest to mały samochód, choć wydaje mi się, że w Hondzie Jazz wygospodarowano znacznie więcej miejsca.
Przez odgłosy silnika 1.2 - fatalnie.
Ekonomicznie, ale biorąc pod uwagę sinik 1.2 powinno być chyba lepiej? Ja chyba nie potrafię jeździć samochodami z tak słabymi sinikami i może stąd wyższe niż u innych spalanie.
Skoda jest dosyć droga.
Nic się nie psuje