Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Skoda, 8 lat temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Skoda Fabia III Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : 1. Bardzo duża jak na ten segment i faktycznie wyczuwalna przestrzeń bagażowa 2. Ładne, proste estetyczne wykończenie, utrzymanie czytości nie sprawia problemów 3. Dobre audio 4. Sporo pojemnych schowków 5. norma emisji Euro 6 (niedługo może wejść zakaz wjazdu aut nei spełniejacych tej normy do centów miast wyższe opłaty za użytkowanie)
Inne : klimatyzacja w mocno nagrzanym aucie nie jest tak wydajna w upalne dni jak byśmy oczekiwali
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Polecam doposażyć jak tylko się da (na ile portfel pozwoli) a powinna posłużyć długie lata. Serio wolałem wydać więcej - 100 pln to nie jest duża różnica na racie kredytu a przynajmniej ładnie wygląda na alufelgach i z dachem panoramicznym (dzieciaki mają frajdę) i fajnie się jeździ latem z klimą a zimą z podgrzewanymi fotelami albo na autostradzie tempomat i ręka na podłokietnik. Całokształt super!
Dynamiczny ale pomimo 110 KM jeszcze czegoś brakuje, może dlatego że trzeba wysoko kręcić by odpalić turbinę a nie przywykłem do tego.
Jedynka i wsteczny mogły by być bardziej precyzyjne (lepiej wchodzić).
Zawieszenie ciut sztywne ale to zapewne wina większych niż w standardzie felg 16" i opon o niskim profilu. Dodatkowo auto trochę wąskie autko i z tego względu nie trzyma się zakrętów jak przyklejone. Bez obciążonego bagażnika tył wydaje się zbyt lekki ale to w końcu nie bolid F1 tylko Skoda Fabia.
Bez zastrzeżeń: jest regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach oraz fotela w 3 także można kręcić i jeździć do woli.
Wnętrze solidne, łatwe w czyszczeniu, wszystko intuicyjne, dużo schowków i użytecznych pierdół zwiększających przyjemność użytkowania.
Polecam zainwestować w klimę i podgrzewane fotele.
Polecam dach panoramiczny, szczególnie przy czarnej tapicerce - wtedy przestrzeń dla podróżujących z tyłu nie jest optycznie klaustrofobiczna.
Nie mam większych zastrzeżeń poza prędkością autostradową. Powyżej 140 kmh trochę zbyt głośno.
Jak na benzynę bardzo w porządku. Wiadomo jak przy ciężkiej nodze załączy się turbina to spalanie wzrasta. Na trasie bajka. Ponad 700 km na baku.
W tej kategorii absolotne mistrzostwo świata - serio lepiej być nie może a jak jeszcze raz usłyszę żenujący argument o zbyt twardych plastikach to tylko się zaśmieję - ludzie przecież to się mega łatwo czyści - w czym rzecz?
Klimatyzacja w mocno nagrzanym aucie nie jest tak wydajna w upalne dni jak byśmy oczekiwali
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]