Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Kombi

sbat2300@vp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.3 LX 54KM 40kW
Rok produkcji 1996
Skoda Felicia I Kombi 1.3 LX 54KM 40kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Polecam auto dla osob praktycznych i nie zwracajacych uwagi na styl i nie majacych bardzo duzych wymagan do komfortu jazdy. Auto tanie w utrzymaniu, sympateczne, w wersjii kombi duzo miejsca na bagaz, choc wciaz malo jak na kombi. W wersji hatchback chyba za maly bagaznik. Auto bardzo niezawodne.
Silnik stosunkowo mało elastyczny, ale niezawodny i dobrze wykunajacy swoje podstawowe zadanie, czyli daje naped.
Żeby wrzucic jedynke trzeba praktycznie zatrzymac auto. Wsteczny jest zbyt slabo schowany i przy redukcji z piatki na czwórke mozna przez zagapienie sie i przyzwyczajenie do innego układu zmiany biegów wejsc we wsteczny co nie jest zdrowe dla skrzynki.
Bez wiekszych zastrzeżeń
Uwazam, ze doskonale, wspaniala, duza szyba przednia, uzywam tez BMW 3 i Opla vectre i w obu jest duzo gorzej z widocznoscia, szczegolnie do przodu.
Szkoda, ze nie ma regulacji polozenia kierownicy, ale to nie przeszkadza mnie osoboscie, wszystko moim zdaniem na swoim miejscu, bardzo wygodne schowki (az cztery). Jedynym moze wyjatkiem jest polozenie radia - zbyt nisko i trudno przez to dostepne. Gdyby nie to dostalaby maksymalna ocene.
Bez zarzutu, wiem, ze niektorzy narzekaja na chlodzenie, ale nie wydaje mi sie zeby to byl problem wylacznie Felicii. Jak nie ma sie klimy, nigdy nie bedzie w aucie chlodno w upalny dzien.
Przestrzen z przodu jest komfortowa, z tyłu troche gorzej szczegolnie dla wysokich osob, mozna dotknac glowa podsufitki, ale jak na tak male autko uwazam ze dobrze. Porownujac do Opla Vectra 2 z przodu jest szokujaco lepiej!
Nie jest dobrze, ale tez nie tak zle jak sie obawialem, mozna spokojnie zniesc nawet bardzo długie trasy.
Spalanie w cyklu mieszanym mam 7 litrow na 100 km. Trasa 6.7. Miasto nie wiem. Jak na silnik z monowtryskiem, nadwozie kombi uwazam ze jest ok. Mieszkam w Anglii i tu ceny ubezpieczenia , napraw potrafia byc druzgoczace, ale w tym przypadku nie musze sie martwic, serwis Szkody jest tani, ubezpieczenie bardzo niskie, auto ekstremalnie tanie w eksploatacji jak na tutejsze warunki, szczegolnie ze prawie sie nie psuje.
Zdecydowanie doskonale
Co tu komentowac, za ta cene auto szokujaco niezawodne! Oczywiscie tez sie psuje, ale odpukac same drobiazgi, drobny wyciek oleju ze skrzyni, wymiana simeringa, regulacja hamulca kola przedniego takie rzeczy sie zdarzaja. To moje pierwsze auto , ze wszystko w nim naprawde działa, a jak mowie uzywam tez dobrych marek zachodnich i mam porownanie.
Jak na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 LX 54KM 40kW [l/100km]