Konkurs gokartowy - tydzień 3

Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 1996-2001

z przebiegiem 17 000 km, wyprodukowany w 2001 roku
mota1000
dodał ocenę 13.08.2005 02:13:08

czesi naród słowiański, tak jak polacy raczej somochodu zrobic dobrze nie umieją podzespoły volkswagenowskie ratuja sytuacje (silnik który mam przeżywał w golfie 350 tyś km i więcej) ale co mi po tym jak karoseria zardzewieje

75 KM benzyna to oszczedna rzecz (8-10l/100) jak na takie bydle (powyżej 1 tony) ale 8-10l to itak za duzo za to że nie mogę w spokoju wyprzedzić

zgrzyta przez chwilke przy każdym przełączenu, szarpie z pierwszego na drugi, czsem biegi "nie wchodzą" lub "wypadają"

bujanie to w przód to w tył (za długie zwisy przedni i tylny), dobre prowadzenie (mimo tego ze mam koła 14 calowe - najtańsza wersja)

beznadzieja (zbyt wysko poprowadzona lina szyb)

pomysły z volkswagena to plus

nie wydajna wentylacja, prawie brak ogrzewania na tylnej kanapie

nieprawidłowy kąt nachylenia kanapy tylnej

całkiem dobre jak dla mnie, dzwiek silnika 1.6(75KM) jest przyjemny

za duze jak na silnik który wogule nie ma siły na przyśpieszanie

za 42 tyś ZŁ dostałem samochód z dwiema poduszkami, ABSem (świetna rzecz nie potrzeba ESP), 14 calowymi kółeczkami, z bylejakim silniczkiem do tego paliwożernym

skrzyna pozgrzytuje przy zmianach biegóew po 17 tyś km to co to bedzie się działo po 50 tyś km
Sugeruję usunięcie, bo:

Kierowcy, którzy oglądali Skoda Octavia, oglądali także

Dowiedz się więcej o Skoda Octavia

Przeczytaj o Skoda Octavia

Skoda Octavia Scout - alternatywa dla SUV-a
Skoda Octavia Scout - alternatywa dla SUV-a Pakiet terenowych dodatków uczynił z Octavii ciekawą alternatywę dla crossoverów i SUV-ów. Czeskie kombi najlepiej czuje się na utwardzonych drogach, ale gdy zajdzie potrzeba, pokona nawet najbardziej wyboiste, gruntowe dukty.

Skoda Octavia - zobacz filmy

Skoda Octavia 2.0 TDI 150 KM (on wet) - acceleration 0-100 km/h
Skoda Octavia 2.0 TDI 150 KM (on wet) - acceleration 0-100 km/h Skoda Octavia 2.0 TDI 150 KM - dokładny pomiar przyspieszenia za pomocą Driftboxa na mokrej drodze.

Liczba wpisów 189 615