Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

krakus, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodny i ekonomiczny silnik, zawieszenie typowo niemieckie-jest twarde ale mnie to pasi, bagażnik-naprawdę jest pojemny
jak ją zajeżdzę to kupuję następną oktavkę w dizlu. Dla mnie jest ok. bagażnik ma olbrzymi, auto bezpieczne. Parę \"dzwonków\" zaliczyłem, jazdę do rowu też i stwierdzam że ono jest równie twarde jak poczciwe W-124.
jak się spokojnie jedzie to i oleju nie weźmie, elastyczność-obleci ale rajdowca nie zadowoli,pilnować wymiany rozrządu co 100tys. na trzecim cylindrze kompresja mi ucieka-podobno to jest norma w tych motorach powyżej 250 tys przebiegowo. Generalnie nie ma co się bzdetą przejmować, normalny śmiertelnik nawet nie poczuje że trochę atmosfer mu brakuje.
przełożenia biegów dostosowano do jazdy w mieście, poza trasą buja się do 120, potem szukamy 6 biegu...(względy ekonomiczne)
idealne na polskie drogi-wytrzymuje dziury, auto nieźle trzyma się drogi.
widoczność do tyłu jest gorsza ale mnie to szczyka bo i tak cofam na lusterka.
wszystko jest pod \"ręką\" czyli kierownica, lewarek i 3 pedały, reszta też jest na swoim miejscu.
zimą grzeje jak zwariowana, latem przydaje się klima. Bez klimy też można przeżyć bo wentylator dobrze dmucha
jako kierowca nie narzekam, pasażerowie z tyłu muszą mieć trochę krótsze nóżki- im jest trochę ciaśniej.
zauważmy, że to nie klasa wyższa a zwykłe autko do katowania. Jak na swoją klasę może być
przy delikatnym \"bucie\" spali mało-nawet po mieście, części ekspolatacyjne- w normie, sprzęgło(komplet) drogi ale raz na 300tys można się szarpnąć-tyle to powinno wytrzymać. Nie jeżdżę do ASO bo szkoda mi przepłacać, tam mają przebitkę ponad 100% na wszystkim.
Nie dziwię się że egzemplarze trzymają się ceny. Auto stworzone dla przeciętnego \"Kowalskiego\". Tylko szkoda że kupując używkę większość ma \"kręcone liczniki\".
auto idealne jako służbowe!!! ja go katuję a ono dalej jeździ.centralny raz się zaciął,Na temat elektroniki to się nie wypowaiadam-mam \"gołą wersję\" bez ABS, elektryki i innych bajerów.Dla tego też w mojej bryce nie ma co się psuć. Co dwa , trzy lata akumulator pada-podobno w tych modelach to norma.
padło wspomaganie układu kierowniczego-można zregenerować, wymieniać to co ma się przebiegowo (sprzęgło, kompletny rozrząd) a auto będzie bezawaryjnie jeździć. Wtrysków, pompy paliwa, osprzętu silnika nie ruszałem-hula od nowości

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW