Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

rafau klu@icpnet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
świetne auto tanie w eksploatacji trwałe i niezawodne , mogłoby być tańsze ale po co jak się świetnie sprzedaje ;)
chodzi ciszej niż w golfie na pompowtryskiwaczach.. elastyczny dobrze ciągnie nawet powyżej 150.. a 200 też nie jest problemem
skrzynia taka sobie .. faktycznie potrafi zgrzytnąć 2/3.. 1 bieg szybko sie kończy ale to diesel wkońcu ;)
potrafi być nadsterowna zwłaszcza wtedy gdy na tyle są gorsze opony . teraz mam nowy komplet troche lepszy od oryginału i jest ok
świetne światła!widoczność do przodu ok . cofanie tylko na lusterka
troszkę krótkie siedziska ..zapalniczka w durnym miejscu.. obsługa reszty bez zastrzeżeń generalnie ok
klima ręczna w zupełności wystarczy.
z przodu wystarczająco z tyłu mało na nogi .
głośno przy dużych spidach ale nie jest źle
idzie na trasie spalić nawet w granicach 4 l ale jest to bardzo męczące i można zasnąć.. przy normalnej jeździe 130/140 pali 5.5 l . poznań-kolonia-poznań w 14 h średnia 145 km/h spalanie 7 l ! w mieście między 6,7 a 7,5 bez jakiegoś mulenia przy deptaniu na maksa 10 l.
materiały we wnętrzu gorsze niż w golfie ale nie zauważyłem żeby cos trzeszczało..po liftingu i tak jest ekstra bo przed było fatalnie . za te pieniądze nie znajdziesz lepszego auta do tuczenia po naszych drogach !
padł po 3 latach akumulator ( miał pawo) 2 x coś szwankuje włącznik świateł cofania.. wymieniłem łączniki stabilizatora. można powiedzieć że nic sie nie dzieje :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,9