Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Czary mary i do naprawy, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Moim poprzednim autem był Renault i myślałem że to jest zawodne auto, ale przejechałem nim 200tyś km i nic sie nie działo...wymieniłem w nim tylko przepływomierz i dwumase przy 180tyś km.A ja sie pokusiłem o to niby dobre auto ( NIBY )i teraz wstydze się powiedzieć dlaczego prawie wogóle nie jeżdżę moią SKODĄ(czeskim koszmarem), który wkółko naprawiam. Nie wiem co sie dzieje że czesi tak spieprzyli swoje auto. Auto serwisowane i jak sie to odpłaca? Wszystko sie sypie, silnik to odrazu po zakupie trzebabyło naprawiać...mial zaledwie 3 tyś km i stanął na światłach w centrum miasta. Kierowca lawety powiedział mi wtedy że to norma Skoda dobra jest w reklamach jak zlewa się z innych a sama jest totalnym złomem. Nowe auto i taki badziew. Póżniej okazało sie że to jeden z najbardziej awaryjnych silników na świecie. Więc ostrzegam nie pchajcie sie we współczesne auta z grupy VW. to tylko MIT o bezawaryjności tych aut sprawia że ludzie jeszcze to kupują a ceny tych aut sa tak wysokie. Ja sobie pewnie kupie teraz Dacie? , albo wróce do Renault. Przynajmniej tam po latach eksploatacji pęknie mi klamka albo zatnie centralny zamek a nie padnie SILNIK. Wiem że i poprawiony silnik z systemem common rail też jest porażką. Wiem ponieważ u mnie w firmie kupili to i teraz żałują bo mogli zakupic o wiele taniej Hyundaie i napewno by tak sie nie sypały. Więc uwaga...ludziska błagam na kolanach nie kupujcie tego bo wepchacie sie na własne życzenie w totalne koszty. Lepiej kupcie sobie Fiata czy nawet citroena bo to ponoc teraz bezawaryjne auta ale omijajcie szerokim łukiem auta z grupy VW.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

8,1