Ocena kierowcy - Skoda Octavia III RS

Rafal, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 184KM 135kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III RS 2.0 TDI 184KM 135kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Jeżdżę Octaviami od 2002r i nie miałem żadnych poważnych kłopotów. Jeździłem również innymi autami po drogach praktycznie całej Europy i NIE PRACUJĘ DLA SKODY. Może to auto mnie już nie zaskakuje ale na pewno nie jest nudne, mam frajdę z jazdy każdego dnia - polecam koniecznie RS. Przy ocenie kierowałem się stwierdzeniem, że NIE JEST AUTO SPORTOWE i kosztuje tylko nieco więcej niż 100kzł
Inne : brak
Wręcz doskonale w relacji cena jakość. Wykonanie na wysokim poziomie, kokpit nowoczesny, funkcjonalny i przejrzysty. System multimediów - intuicyjny, dynamika jazdy - super. Szybka jest i pakowna jest. Komfort jazdy nieco niższy niż w "normalnej" Octavii ale to oczywiste, czuć bardziej nierówności
Bardzo dobry jak na ten moment użytkowania, dynamiczny a przy ciężkiej nodze nie drenuje portfela. Auto dobrze reaguje na gaz, miny właścicieli Audi czy wręcz Porsche - bezcenne :) (wzięci z zaskoczenia oczywiście)
bardzo dobrze, skok dźwigni odpowiedni i precyzyjny, przełożenia dobrze dobrane do silnika
dobrze jak na auto o usportowionym charakterze, bo sportowiec to nie jest. Jest twarde i to czuć, sprawdziłem bo przesiadałem się nie raz do Octavii III "normalnej" i jest różnica, komfort większy jest w "normalnej" ale pamiętajmy, że RS ma sportowe zapędy. Nie postrzegam to jako wady, bo RS o wiele lepiej się prowadzi przy bocznym wietrze. Moje odczucia o twardszym zawieszeniu w RS pogłębia fakt iż moje opony to 40. Zrywa przyczepność na starcie, czuć że mocy jest dużo.
Od zawsze Octavia (jako liftback) ma b. słabą widoczność do tyłu co objawia się najbardziej przy manewrowaniu i parkowaniu tyłem. Sprawę jednak całkowicie załatwiają czujniki parkowania. Z kolei przy poruszaniu się po drodze nie ma żadnych kłopotów z widocznością.
B. dobre fotele, wygodne i trzymające na zakrętach. Kokpit - wszelkie zegary i informacje ulokowane b. czytelnie, multimedialny system intuicyjny a opcje łatwo dostępne, bagażnik - jak to w Octavii - wszystko zmieścisz. Mały minus za zamykany schowek - po wstawieniu napędu CD - zrobiło się tam naprawdę mało miejsca. Za to kieszenie w drzwiach (z przodu spokojnie zmieści się 1,5l butelka wody, z tyłu 0,5l butelka) i inne schowki + podłokietnik - b. dobrze
klima b. wydajna, pasażerowie na tylnej kanapie nie narzekali podróżując nawet w upalne dni. Nagrzewa się też b. dobrze, choć tu mogę być lekko nieobiektywny bo mam webasto :)
przestrzeni dla pasażerów i kierowcy (mam ponad 190cm) nie brakuje, nigdy nie jechałem na tylnej kanapie w długiej trasie więc nie wiem czy jest wystarczająco wygodna, ale przód - b.dobrze
dość dobrze, jak porównacie z benzyną to oczywiście mój diesel jest nieco głośniejszy, przy b. dużych szybkościach robi się już głośno ale głównie za sprawą oporu powietrza (myślę tu prędkościach powyżej 190km/h)
na ten moment b.dobrze bo tylko "leję" paliwo, nie byłem na przeglądzie (jest po 30.000km)
praktycznie niemiecka jakość (pozytywnie rozumiana), fajny design (kwestia gustu ale na parkingu przykuwa uwagę wielu facetów i nie porównujcie aut za 200kzł), dynamiczna jednostka napędowa przy rozsądnym spalaniu z ooogromnym bagażnikiem, dla mnie super
po roku użytkowania, nic odpukać się nie dzieje
brak i oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 184KM 135kW [l/100km]