Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Przemek, 7 lat temu
Silnik 1.8 T 4x4 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Skoda Octavia I Kombi 1.8 T 4x4 150KM 110kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy 300tys praktycznie fabryczne parametry, a po programie radość i znaczna poprawa bezpieczeństwa. Mam tera wilka w owczej skórze, który nie raz wprawia w zakłopotanie kierowców nowszych dobrych aut.
Zawieszenie : czasami trzeszczy ale ma poliuretan i B6
Układ elektryczny : wiatrak chłodnicy
Silnik : nieszczelności
Witam ponownie. Poprzednio pisałem ponad 3 lata temu. Teraz po przejechaniu autem 100tys km (220000-320000) chcę się podzielić kolejnymi uwagami. Jeżeli dbasz o swoje auto to nawet przy większych przebiegach (nawet z LPG) może być ono w dobrym stanie. Przy 280tys zrobiłem pomiar na hamowni. Do fabryki brakowało 1KM i 7Nm, dlatego przy 300tys zdecydowałem się na modyfikację.
Przy 300tys praktycznie fabryczne parametry mocy, momentu, kompresja 13. Regularne wymiany oleju (Lucas Oil 10W40) co 8-10tys poprzedzane płukaniem silnika. Przy 290tys zregenerowałem turbosprężarkę, jak tylko zaczęła puszczać olej. Obecnie po: wymianie wtryskiwaczy na wydajniejsze, pompy paliwa, centralny FMIC, nowa chłodnica wody + płyn bezwodny Evans 180, platynowe świece, wkład filtra pipercross, TIP, DP 2,75", sportowy katalizator, wydech 2,5" na dwóch tłumikach, rozrząd, cewki, DV i N75, usunięciu SAI, N249, cześci przewodów podcisnienia, drugiej sondy programem auto na delikatnych ustawieniach ma 205KM i 320Nm liniowego momentu
Przed softem zrobiłem remont skrzyni i wymieniłem reduktor na nowy, sprzęgło wymieniłem na Valeo Kit4P rezygnując z dwumasy.
Seryjne amortyzatory zastąpiłem Bilsteinami B6. Wszystkie gumy, łączniki, drążki, łożyska, sworznie i wahacze zostały wymienione częściowo założyłem tuleje poliuretanowe. Różnica w prowadzeniu jest kolosalna. Do tego tarcze Zimmermann (z przodu nawiercane) i klocki Galfer. Opony Michelin Sport 3 ZR
Założenie PDC z przodu i z tyłu poprawiło komfort parkowania. Auto często jest załadowane po dach
Wszystko pod ręką, czytelne i funkcjonalne
Nowy czujnik temperatury cieczy, termostat, który otwiera się przy 82st, nowa chłodnica klimatyzacji i płynu, nowe sprzęgło w sprężarce. Teraz wewnątrz jest przyjemny chłód nawet gdy na zewnątrz ponad 45st
Jak prowadzę to jest znośnie, natomiast kiedy jestem pasażerem to brakuje wygody i miejsca
Przy budowie car-audio auto wyłożyłem matami STP Silver i gąbką. Jest cięższe (prawie 1500kg) ale cisza i jakość dźwięku są doskonałe.
Sporo zainwestowałem w moje auto, używam tylko najlepszych części, większość rzeczy wymieniam przyszłościowo, nie dlatego, że się popsuły. Zawsze mam zapasowy DV, przepływomierz, N75 oraz kilka gumowych wężyków.
Jak na rocznik i przebieg uważam, że nie ma dramatu. Części jest bardzo dużo w szerokiej rozpiętości jakościowej i cenowej.
Nieszczelności w doładowaniu i podciśnieniu. Po 3 latach do wymiany DRL
Pęknięte gniazdo wtryskiwacza, niby nic ale powodowało że momentami turbo ładowało tylko do 0.4 i trudno było to zdiagnozować. Dopiero Gregor10 pomógł :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 4x4 150KM 110kW [l/100km]

13,0