Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przebieg 100kkm, a zawias dalej fabryczny.
Silnik : Bierze olej
To moja druga ocena Octavii, pierwszą zamieściłem kilka miesięcy po zakupie. Teraz po siedmiu latach użytkowania auto mogę podsumować to co wtedy było niewiadomą.
Od nowości bierze olej. Nie pomogła wymiana uszczelek... 1l na 3000 - 4000km znika. Przy planowanej trasie z wyższymi prędkościami, zapas oleju obowiązkowy. Całkowity brak awarii osprzętu, pracuje jak nowy. Wolnossąca benzynka... daje pewność, że dojadę do celu co w obecnych czasach nie jest regułą.
W pierwszej ocenie wytykałem haczące 1 i R. Po kilku tysiącach wszelkie problemy ustąpiły, biegi wchodzą wyśmienicie. Długi skok lewarka, ale to nie sportowe auto, więc jest OK.
Trwały. Prawie 100 tyś. km. i zmieniłem jedynie łożysko w przednim kole. Amorki, wahacze, stabilizatory... dalej wszystko oryginalne. Dla mnie rewelacja! Prowadzi się pewnie, kierownica dużo bardziej bezpośrednia niż we francuzach. Dla mnie mocny punkt tego samochodu. Niska ładowność... 400 kg worków z wylewką w bagażniku i tył siadł całkowicie.
Tu jest poprawnie, słupki nie przeszkadzają zanadto, lusterka wystarczające, łatwo ocenić odległości podczas parkowania. Mały promień skrętu
Wszystko na swoim miejscu, niemiecki ład i porządek...
Klimatronik dobrze grzeje, dobrze chłodzi, szybko osusza szyby.
Z przodu bardzo dobrze jak na kompakta. Z tyłu nawet dziecko w foteliku ma ciasno za kierowcą o przeciętnym wzroście.
Tu jest nieźle, długo posądzałem Octavkę o hałas przy wyższych prędkościach powyżej 130km/h. Po założeniu Blue response 2 to zupełnie inne auto (salonowe czeskie Matadory to bardzo słabe i głośne gumy). Różnica względem Mondeo w zasadzie trudna do uchwycenia.
Po prostu tanie w utrzymaniu, bezawaryjne i trwałe. Silnik potrafi być oszczędny, w trasie norną jest spalanie 5.7l/100 przy przepisowej jeździe. Idealne na pragmatycznych wybór dla kogoś kto nie chce poświęcać na samochód czasu i uwagi.
W cenie auta klasy B dostałem trwałe wozidło z dużym bagażnikiem i siedem lat spokoju. Dla mnie w tej kategorii trudne do pobicia.
Padło łożysko przy przebiegu 30kkm. Poza tym nic...
Bierze olej od wyjazdu z salonu ;/ Poza tym żadnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

6,9