Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback

Marcej_Rapid, 10 lat temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2013
Skoda Rapid II Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik rewelacja, sprawia wrażenie, że jest nawet silniejszy niż podaje producent, nawet swojego czasu miałem ochotę podjechać na hamownie sprawdzić czy naprawdę to jest wersja 85KM, a nie przypadkowo ktoś w fabryce się nie pomylił i wgrał oprogramowanie 105-konnej wersji?
Wystawiłbym ocenę 5, ale jednak to wyciszenie auta przy wysokiej prędkości, powinno być lepsze. Poza tym uważam, że Skoda po raz kolejny zrobiła dobry samochód w swojej klasie, w konkurencyjnej cenie.
Silnik to jest to co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczył samochód. Poprzednio jeździłem Octavią 1.9TDI 105KM. TSI to: BARDZO wysoka kultura jazdy, kompletna cisza przy niskich obrotach, dźwięk jak w prawdziwym benzyniaku (dużo lepiej brzmi niż 1.4TSI 122KM - dźwięk suszarki, lub odkurzacza). Dynamika jak najbardziej wystarczająca, nawet przy jeździe z załadowanym samochodem z rodziną na pokładzie, w sumie to cały czas się zastanawiam czy to nie wersja 105 konna, bo dynamika (odczuwalna) jest wg mnie duzo lepsza niż w 1.9TDI w Octavi. Spalanie rewelacyjne, niższe niż w dieslu! Szczerze polecam!
Brak 6 biegu doskwierał mi na początku, w Octavi też było 5 biegów, ale tutaj przydał by się mimo wszytko 6 bieg. Poza tym wszytko ok.
Ogólnie ok, za taką cenę (całego samochodu) nie można wymagać więcej, ale niestety czuć belkę w tylnym zawieszeniu, o wiele lepiej byłoby z niezależnym zawieszeniem (tylnym).
Na tę klasę samochodu ok, do tylu trochę gorzej bo to liftback, ale lepiej w takiej budzie nie będzie.
Dwie rzeczy do których mogę się przyczepić. 1-uchwyt na napoje dla kierowcy...... Nie da rady wkładać/wyjmować napojów jak jest wrzucony 3 lub 5 bieg, za blisko biegów. 2-podłokietnik pokryty sztuczną skórą, w lato przy upałach przedramię/łokieć poci się i jest nieprzyjemnie. Reszta \"po niemiecku\" na swoim miejscu, intuicyjnie w zasięgu ręki co potrzeba.
Wszytko ok, pierwsza klasa.
W brew pozorom dość duży samochód w środku, nikt nie powinien narzekać kupując (świadomie) ten pojazd. Duże brawa za wygodne fotele!
Do 100km/h jest super, silnik dopiero na wysokich obrotach daje o sobie znać. Jednak ok powyżej 100km/h samochód przypomina nam, że jest niskobudżetowym produktem Skody (czy też Seata jak kto woli). Dłuższa jazda z prędkością 140km/h zniechęca do podróżowania :(
Rewelacja, jak już wcześniej wspomniałem lepiej niż w Octavi 1.9TDI. Mija się z celem kupowanie diesla, nawet przy dużych przebiegach rocznych. Aktualnie róznica w cenie pomiędzy 1.2TSI 85KM a 1.6TDI 90KM to ok 13000zł!!!!! Różnica w spalaniu (przy moim stylu jazdy: w mieście spokojnie, w trasie nie więcej niż 10-20km/h powyżej dopuszczalnej) nie cały litr paliwa nie zwróciłby mi się do końca mojej eksploatacji pojazdu. Średnia spalania (podawana prze komputer, nigdy sam nie liczyłem, ale podaje wg mnie prawidłowo, widząc po zasięgu jaki robię na jednym baku) 5.7L/100km. Jeżdżę 70% trasa 30% miasto (głównie Warszawa, Łódź, Radom, Trójmiasto)
Jak zwykle Skoda w stosunku jakość/cena jest wg mnie nie do pobicia.
Przejechałem aktualnie 16545km. Jak na razie zupełnie nic się nie zapsuło.
Przejechałem aktualnie 16545km. Jak na razie zupełnie nic się nie zapsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 85KM 63kW [l/100km]

6,2