Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Kamil, 13 lat temu
Rok produkcji 2003
Skoda Superb I 2.8 193KM 142kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Gwarantuje że jeśli ktoś kupi auto z tym silnikiem będzie zadowolony. Daje niesamowitą frajdę z jazdy. Nawet radia nie warto włączać żeby nie zagłuszać koników :)
Inne : Uszkodzenie silniczka sterowania temperaturą powietrza
Silnik rewelacja. Potężna elastyczność, a powyżej 3500 obr/min pokazuje co potrafi. Gdy go kupiłem planowałem założyć gaz. Po zakupie przejechałem z Leszna do Warszawy i spalił mi średnio 8,4l/100 km a na autostradzie było ok 120 km/h więc nawet nie myślę o instalacji LPG. Kultura pracy V6 to miód na serce każdego miłośnika aut. Jeśli wahacie się nad tym silnikiem to mogę go śmiało polecić. Każde naciśnięcie pedału gazu powoduje banana na twarzy. Przyśpieszenie, elastyczność i ten dźwięk - po prostu miodzio :) Miejsca dla pasażerów pod dostatkiem. Komfort jazdy - super
Skrzynia biegów ok, nie mam zastrzeżeń. Bieg wchodzą precyzyjnie jak w całej grupie VW.
Wadą Superba jest trochę miękkie zawieszenie - przynajmniej jak dla mnie. Można się jednak przyzwyczaić. Przeniesienie napędu ok. Bałem się takiej mocy na przód ale daje radę. Fakt faktem gdyby był napęd 4x4 to już by była rewelacja, ale nie jest źle
Widoczność jest dobra, nie mam żadnych zastrzeżeń. To jest duży samochód więc nie można nastawiać się, że widzimy wszystko jak w Tico. Czujniki cofania z tyłu są niezbędne. Stanowią dodatkową parę oczu. W wielu modelach montowane są już seryjnie.
Auto jest dla mnie idealne. Przeznaczone dla każdego (za wyjątkiem rodzin z małymi dziećmi, którym zależy żeby zabrać wózek - szyba się nie podnosi) choć myślę, że spacerówkę można włożyć. Dużo schowków, podświetlane lusterka, klimatyzowany podłokietnik - to wszystko działa na plus autka. Ja w tym temacie zastrzeżeń nie mam.
Ogrzewanie działa idealnie, klimatyzacji jeszcze nie testowałem gdyż obecnie temperatura jest poniżej 0. U mnie wystąpił problem z silniczkiem regulacji klapy temperatury. Podobno to częsta wada klimatronika w całej grupie VW. Plusem było to że samemu mogłem tą usterkę zdiagnozować za pomocą Vaga z allegro za 145 zł.
Z przodu jest bardzo wygodnie. Czytałem opinię, że komuś nie pasował komfort foteli. Wg mnie jest bardzo dobry. Miejsca z przodu na prawdę bardzo dużo. Jednak przestrzeń z tyłu powoduje zdziwienie ludzi, którzy ze mną jadą. Czytałem że tam jest dużo miejsca ale samemu nie myślałem, że aż tyle.
Czytałem że silniki TDI są dosyć głośne - tego nie wiem. W benzynie jest cichutko. Przy większych prędkościach mogą doskwierać szumy powietrza, ale mi to jakoś nie przeszkadza.
Jeśli chodzi o ekonomiczność to dałem 5/5 ponieważ myślałem, że spali więcej. Owszem nie jest to auto na eco driving, ale przy tych osiągach i masie spalanie w trasie lekko powyżej 8 litrów to dobry wynik. Ogromnym plusem jest możliwość samodzielnej diagnozy za pomocą sprzętu na allegro - kabel z softem ok 140zł. Jego obsługa jest banalna. Średnie spalanie to 12-13 litrów przy normalnej jeździe. Ten silnik ma potężny moment obrotowy i wcale nie trzeba go kręcić na obroty (nie trzeba nie oznacza nie można :) )
Za tą super. Jeśli szukacie auta na styl limuzyny to polecam w 100%. Duże i komfortowe auto
Jedyna rzecz, z którą miałem problem to wcześniej wspomniane uszkodzenie silniczka sterowania temperaturą powietrza. Wszelkiego rodzaju drobiazgi można naprawiać samemu - wcześniej wspomnianym Vagiem :)Poza tym wszystko ok.
Nie miałem większych problemów, tylko czynności eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]

10,5