Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Slaveq, 18 lat temu
Rok produkcji 2003
Skoda Superb I 2.8 193KM 142kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Kiedy stary samochód kończył swój żywot - pół roku temu - chciałem kupić nowy. Wiele odwiedziłem salonów, komisów, handlarzy, stron www itd. Siedziałem i jeżdziłem wieloma wozami i coś musiałem zdecydować. Moja decyzja jest wynikiem dobrej oceny: stosunek ceny do jakości (okienko niżej). Według mnie ocena ta to 5,0. ...ale Twoja ocena może być inna, bo inne rzeczy mogą być dla Ciebie ważne.
Pracuje równo ale przede wszystkim cicho. Moment obrotowy mógłby być większy ale pamiętać trzeba że to nie jest silnik z turbo - mimo to nawet przy 3500-4000 pracuje cicho. Jestem bardzo zadowolony.
Pierwszy mój samochód z manualną skrzynią. Na początku były problemy ale po paru tysiącach zmienia mi się biegi płynnie i dokładnie. Polecam.
Zawieszenie dobrze dobrane do silnika ale jak na limuzyne twarde. Pewnie trzyma się drogi - zachęca do dynamicznej jazdy. Polecam.
Dla wysokiego kierowcy nie ma problemu - mój model jeszcze bez czujników ale obecnie już sa montowane dlatego daje: 5 pkt.
Po niemiecku na 5+. Miejsca bardzo dużo. Jeśli ktoś uważa że bagażnik jest za mały albo że nie składają się siedzenia to po cholerę miałby kupować limuzynę.
Bardzo dobrze. Jeśli powietrze nie jest rozgrzane nie dmucha inie chłodzi nieotrzebnie.
Fantastycznie. Masz ponad 2 metry - nie ma problemu no chyba że masz 2,50m). Zakres regulacji foteli olbrzymi.
Jeszcze raz - FANTASTYCZNIE. To też zasługa silnika tu akurat V6 - pełna kultura.
Spodziewałem się więcej - że więcej spali dlatego moja ocena 5,0. Liczyłem że spali średnio 10,5 - 11,0. Długo wachałem się nad tym silnikiem, że za duży ,że po co? A tu średnio 9,0 - 9,5 i zupełnie inna jazda niż 4 cylindrowym silnikiem. Pełna kultura.
Jak wyżej 5,0. POLECAM.
Tylko tutaj obniżam notę za jeden drobiazg: skrzypiące spiedzeni - sprężyny - bardzo to denerwujące ale jeszcze nic z tym nie zrobiłem więc piszczenie na nierównościach no wybojach (a jeżdżę po najgorszych bo małopolskich drogach) nadal mnie drażni.
Jak dotąd nic się nie zdarzyło dlatego wystawiam 5,0 ale to za krótko żeby to ocenić(3mies.).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]

9,2