Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Skoda Superb I 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękne auto które przykuwa uwagę
Świetne auto, posiadam je od 2lat, jak na te osiągi ma małe spalanie (oczywiście mam zmienioną mape na 161km ze 131) bardzo wygodne autko. Otrzymuje sporo miłych komentarzy na temat wyglądu zewnętrznego i wnętrza. Jazdę umila bardzo dobre wyposażenie wnętrza (wersja ELEGANCE- nie miałem do czynienia ze zwykłą wersją) czytelne i duże przyciski, wielofunkcyjna kierownica, automatyczna klimatyzacja, elektryczne ustawienie foteli które zapamiętuje 3 ustawienia ,czujnik deszczu,xenony,pół-skórzana tapicerka, duże schowki, zmieniarka na 6płyt CD,elektryczne lusterka, bardzo czytelny komputer pokładowy który wyświetla wiele funkcji,dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia duża ilość poduszek powietrznych i czynne systemy bezpieczeństwa.Samochód bardzo dobrze się prezentuje. Bardzo duże wnętrze a więc idealnie się nadaje w trasy i jako rodzinne auto. POLECAM AUTO W 100%
Bardzo dobry silnik,bardzo mało usterek usuwanych małym kosztem (jak się dba tak się ma) odrobinę za głośny, troszkę denerwuje turbodziura do 1800obr ale później pokazuje pazurki :)
Bardzo przyjemna skrzynia biegów wszystko idealnie spasowane a biegi wchodzą jak nóż w masło po 255tyś km przebiegu a jedynie czego jej brakuje to 6 bieg,który byłby idealny na długie trasy.
Zawieszenie na 4+, mogłoby być odrobinkę twardsze w zakrętach a tak to bardzo dobrze się prowadzi.
Bardzo duża szyba czołowa jak i pozostałe , bardzo dobra widoczność nawet gdy stoimy pod światłami . Lusterka zewnętrzne są bardzo duże co daje świetną widoczność. Duża szyba tylna którą świetnie widać w lusterku wewnętrznym.
Posiadam bogatą wersję wyposażenia więc nie mam na co narzekać .Wszystko fajnie ułożone, wielofunkcyjna kierownica to strzał w dziesiątkę, duże przyciski, podświetlane klameczki, wygodne fotele, pod długiej. Po wyjściu z samochodu chce się do niego wrócić i jechać dalej.
Bardzo szybko się nagrzewa,klimatronik działa super. wystarczy dbać o czystość filtrów i wszystko będzie dobrze, nawiewy z tyłu na pasażerów i na ich nogi działają bardzo dobrze.
Bardzo dużo miejsca za kierownicą, idealny samochód dla np zawodowego koszykarza, pasażerowie mają z tyłu naprawdę dużo miejsca.
Wyciszenie mogłoby być lepsze ale gdy wszystkie plastiki są dobrze skręcone pod maską to nie ma na co narzekać bo to głównie one są powodem hałasu.
Koszty utrzymania są bardzo małe, mało pali, nie zdarzają się duże usterki a mniejsze są usuwane tanim kosztem.
W tej cenie trudno znaleźć lepsze auto które będzie tak niezawodne zarówno na długiej trasie jak i w mieście.
zdarzają się drobne usterki ale nie ma co narzekać bo nic przecież nie jest wieczne.
Poważne usterki jeszcze nie miałem a zrobiłem juz 35tyś km i lepiej żeby ich nie było :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

7,3