Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

wrotas2, 12 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Skoda Superb II Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiej dynamiki i elastyczności z pojemności 1,8.
Świetny samochód, ergonomiczny, szybki i wielozadaniowy (na codzień z tyłu jeździ 2 dzieci). Bagażnik spokojnie pozwala spakować się na wakacje 4-osobowej rodzinie.
Po prostu bajka. Bardzo elastyczny, dzięki bespośredniemu wtryskowi ładnie ciągnie od dołu, a później jest już turbo. 8,5 do \"setki\" na drugim biegu i później również bardzo żwawo.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. ok +
Ładnie tłumi wszystkie nierówności na drodze; jednocześnie dobrze trzyma w zakrętach przy szybszej jeździe.
Można by mieć jakieś zastrzeżenia jeśli chodzi o widoczność do tyłu, ale tu np. przy parkowaniu pomagają czujniki i ekran.
Klima automatyczna, dwustrefowa działa bez zarzutu tak samo jak nadmuchy na tył umiejscowione w bocznych słupach i pod fotelami. Komfort dla każdego pasażera. Odmrażanie szyby zimą trwa jakieś 2 min od startu zimnego silnika. Super.
No tutaj to chyba nie trzeba nic pisać. Przestrzeń dla każdego pasażera najwyższa w klasie.
Nie mam zastrzeżeń. To najlepiej wyciszony samochód jakim jeździłem
W mieście spalanie ok. 11.8 przy włączonej klimatyzacji i jeździe głównie w Warszawie. Poza miastem spalanie zależne od nogi kierowcy: można zejść poniżej 7 litrów, ale realne spalanie z trasy to 8,5-9.0 litra przy dość dynamiczniej jeździe. Samochód serwisowany w ASO, najdroższy przeglą przy 60 tys. wyniósł 1600 zł. Na gwarancji wymieniona pompa wody (koszt ok. 2000 pln).
Porównywałem z Fordem Mondeo, Citroenem C5, Fordem S-Max, Audi A6. Superb w wersji Elegance wypadł najlepiej - brałem pod uwagę wyposażenie, wielkość bagażnika, wiek samochodu i przydatność dla 4-osobowej rodziny.
Do przebiegu 76 tys. bez najmniejszych problemów. Jedyną naprawą była wymiana przetartej wiązki elektrycznej, bo przestała otwierać się tylna klapa (700 pln w ASO).
Jedyna usterka to cieknąca pompa wody wymieniona na gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

10,2