Ocena kierowcy - Skoda Yeti Minivan

miastowy, 12 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Skoda Yeti Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia DSG o której słyszałem baśniowe opowieści okazuje się rzeczywistą bajką, w pozytywnym sensie oczywiście.
Karoseria : Trochę wkurza zmarznięty śnieg na tylnej klapie. Czasem potrafi przyblokować, choć ja garażuję przeważnie.
Świetnie wstrzelone w swoją klasę, dobra cena, przyzwoita jakość, boski automacik. Mam nadzieję, że na dłuższą metę nadal będzie sprawować się tak idealnie. S(z)koda tylko, że w 2015 roku wyjdzie liftowany Yeti, znacznie piękniejszy i (być może) pozbawiony tych drobnych dolegliwości "wieku dziecięcego". Mnie już nie będzie stać na wymianę, ale w 2016-18 na pewno zmienię na liftowaną.
Automat DSG działa rewelacyjnie, auto mogłoby być zdecydowanie mocniejsze, ale chyba za dużo wymagamy od 1.2 TSI: moc, niskie spalanie, cicha praca, wytrzymałość, elastyczność... nie ma ideałów :) Yeti nie jest absolutnie autem terenowym, a jego konstrukcja sprawia, że w porównaniu do innych aut typowo miejskich jeździ nieco inaczej. Ja nie spodziewałem się cudów i dzięki temu może się nie rozczarowałem. Ogólnie ocena dobra w części silnikowej.
Automat DSG... nic dodać nic ująć. Boski.
Dobre tłumienie dzięki szerszym oponom, duży prześwit sprawdza się przy krawężnikach. Dla mnie wystarczający, ani za miękki ani za twardy. Na zakrętach trochę zwalniam, ale to w końcu dość wysokie auto ze sporym prześwitem, więc czasem ma prawo zabujać.
Przód jak najbardziej poprawnie, tył w miarę. Kamery cofania raczej nie ma potrzeby instalować.
Fajnie. Nie oczekuję fontanny czy placu zabaw dla dzieci. Nie jestem też zbyt wymagający, bo to ja dostosowuję się do auta, a nie dostosowuję auto do siebie.
Działa. Jakoś nie mam doświadczenia większego, ale zdecydowanie lepiej niż w poprzednim (wstyd przyznać) Clio... No, ale wszystko chyba lepsze jest od Clio, więc porównanie może być nietrafione.
Przód bardzo dobrze, tył też przyzwoicie. Nie jestem za wysoki (175cm), więc mi i rodzinie w zupełności wystarczy.
Ujdzie, ale jednak spasowanie drobiazgów albo użyte materiały (podkładki, uszczelki itp.) powodują czasem różne piski i trzeszczenia. Rzadko, ale powodują. Ktoś proponował jakieś smarowanie uszczelek czy czegoś... nie próbowałem, ale jeśli poskutkuje to na pewno więcej zastrzeżeń nie będzie.
Być może dlatego, że nowe auto. Ponoć na dotarciu spalają więcej, spodziewam się niedługo spadku. Na razie w okolicach 10-12l na 100km. Chociaż nie bawię się w ekonomię i czasem depnę.
W swojej kategorii nie ma konkurencji. Stosunek jakości do ceny dobrze zbalansowany. Oczywiście niewielkie mankamenty są, ale cena może osłodzić wiele niedogodności :)
Na razie się nie zawiodłem. Spalanie trochę obniża ocenę, ale psuć się nic nie psuje póki co.
Na razie się nie zawiodłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

12,0