Ocena kierowcy - Suzuki Alto VI

JARUNIECZEK, 10 lat temu
Rok produkcji 2011
Suzuki Alto VI 1.0 68KM 50kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo wygodny samochód jak na tak małe gabaryty - świetnie wypada pod tym kątem w stsounku do konkurencji.
Krótko rzecz ujmując: niedocenione auto na naszym rynku. W dobrej cenie nabyłem samochód, który spełnia wszystkie zadania małego środka transportu do miasta \" na co dzień\". Jest ekonimiczny, przyjemny w prowadzeniu i niezawodny oraz wygodny. Jedynym minusem są wysokie ceny serwisowania w ASO (jak na tak tanie autko)- każdy przegląd to wydatek około 1100 zł.
Pracuje dość kulturalnie, jak na jednostkę trzycylindrową - kupującym radzę porównać jak \"przyjemnie\" słychać silnik np. w Toyocie Aygo, Kia Picanto (ja te auta brałem pod uwagę przy zakupie) i zraziłem się zupełnie niską kulturą pracy konkurencji oraz dokuczliwym hałasem. W Alto naprawdę odgłos pracy jest dla ucha nieuciążliwy, hałaśliwie robi się dopiero powżyżej 100 km/h. Dodatkowym plusem jest brak wibracji na wolnych obrotach.
Tutaj niesteyty jest nie najlepiej. Biegi wchodzą mało precyzyjnie, szczególnie wsteczny- trzeba czasem kilka razy \"wrzucić\".
Bardzo dobre wrażenia- sprężyste zawieszenie, przy małym rozstawie osi auto zachowuje się dobrze przy pokonywaniu poprzecznych nierówności. Autko dobrze trzyma się drogi i nawet zakręty można dość szybko pokonywać. Atutem jest zadzwiająco duży komfort tłumienia nierówności jak na tak mały i tani samochodzik.
W zasadzie wszystko jest ok- siedzi się dość wysoko.
Bez zarzutu.
Bardzo dobrze. Mam klimatyzację, która jest wydajna, więc w upały jest przyjemnie, a zimą wnętrze szybko się nagrzewa.
Jak na tak małe gabaryty jest miejsca z przodu bardzo dużo. Tył- nie można liczyć na zbyt wiele- jest ciasno- w zasadzie tylko dziecko ma wystarczająco dużo przestrzeni.
Zaledwie nieźle...
Bardzo dobrze: trasa od 4 do 5 litrów/100km; miasto 5-6 l/100km
Przejechałem ponad 60 tys. km i NIC się nie dzieje- brak najdrobniejszej nawet usterki. Oby tak dalej...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 68KM 50kW [l/100km]

3,8