Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

eeff1, 11 lat temu
Silnik 1.3 DDiS 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Ignis II Hatchback 1.3 DDiS 70KM 51kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : lepszy niz sie spodziewałem
Zawieszenie : wahacze
Układ elektryczny : osprzęt silnika
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
w sumie czasem drażnia mnie hałasy generowane przez zawieszenie,ale złego słowa nie powiem,bagażnik jakiś taki przymały,ale jak się rozłoży tylne siedzenie,to ok.
moze być.multijet od fiata,w ciągu trzech lat awaria czujnika od turbiny.koszt 350 z robocizną.poza tym ok.dynamika średnia,ale niebo lepsza od yarisa 1.0.
po 160 000 wymiana simeringa,docisk szumi,ale jeszcze nie ruszam,poza tym bez problemów
bardzo przewidywalny w zimę,nie nadaje sie do szybkiej jazdy w zakrętach,wachacz prawy co 40 000 wymiana,ciągle cos puka stuka,ale poza tym żadnych luzów.na torowiskach,dziurach skacze jak piłka.
tu złego słowa nie powiem.
wygodnie,obsługa łatwa,nietypowy włącznik oświetlenia wnętrza i źle umieszczony klakson.wygodne fotele nawet na długie trasy,wysoka pozycja siedząca.
lubi zaparować.przy dużych mrozach nie do końca odmarzają szyby,ale w autku cieplutko.
naprawde sporo miejsca jak na te gabaryty,ja mam 187 cm i nie narzekam.w yarisie duuuużo gorzej.
głosno na wertepach,trzeszczy,puka,stuka,trzęsie sie,ale silnik miło mruczy.
no tu to jest ok. pięć litrów trudno przeskoczyć,zazwyczaj 4,5 ,najmniej 3.6 srednio trasy 80% miasto 20%,najwięcej w mieście,korki,ok.5,5.trasa bielsko-warszawa bardzo ostro do 160km/h spalił mi 4,8.
niezłe charakterne autko,dobry wybór dla niewymagających super komfortu,taki wołek roboczy
auto kupiłem jak miało 40 000,teraz ma 160 000,dwa razy wymiana wahaczy,prawy ciągle leci,przeciek w skrzyni biegów,padł bezpiecznik od radia,czujnik od turbiny,zarówki h4 srednio co 30 000 wymiana,raz nie odpalił przy -22,zalałem go paliwem z tesco,no i to tyle,w sumie yariska wiecej mi sie psuła,przedtem miałem nissana sunny,też był gorszy.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 DDiS 70KM 51kW [l/100km]