Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

Grabsztyk - grabsztyk@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 94KM 69kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Ignis II Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Nieprzeciętnie harmonijne nadwozie (tytuł auta roku 2003 przyznanego we Włoszech w światowym konkursie wzornictwa samochodowego), wielofunkcyjność, ładne i ergonomiczne wnętrze oraz dobry silnik. Jedyny drobny mankament, według mnie, to brak indywidualnego wyłącznika oświetlenia wnętrza (zamontowanego na obudowie lampki) nad pasażerami z przodu. Ale może się czepiam? Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i liczę na bezproblemową eksploatację auta przez kilka lat.
Silnilk pracuje miarowo i ładnie wkręca się na obroty. Elastyczność na niezłym poziomie.
Biegi trzeba przekładać starannie. Kwestia przyzwyczajenia.
Sztywne zawieszenie, co przy tej wielkości auta jest zrozumiałe-nie przechyla się zanadto na zakretach, daje efekt słyszalnej pracy w środku samochodu. Lekko podsterowny (zacieśnia zakręty), ale łatwo to skorygować.
Z przodu b. dobra widoczność, siedzi się wyżej niż w klasycznych autach. Z tyłu natomiast widocznośc ograniczają szerokie czarne paski na szybie tylnej i okienkach bocznych.
Wszystko pod ręką, radio w standardzie, ładne zegary z białymi tarczami (w nocy czarne tarcze -jak oni to zrobili?) i czerwonym podświetleniem. Jak dla mnie bomba.
Ogrzewanie wydajne, niesamowicie szybko nagrzewa się silnik. W gorące dni przyjemny chłodek-posiadam klimatyzację.
Jestem pod wrażeniem, mimo niewielkiego rozstawu osi i kół producentowi udało się wygospodarować dużą przestrzeń dla co najmniej 4 wysokich osób. Może trochę mały bagażnik (236 litrów), ale mnie wystarcza. Jednak jest spora ilość schowków na drobiazgi i dużo miejsca pod podłogą bagażnika.
Poziom głośności na przyzwoitym poziomie, na biegu jałowym silnik prawie niesłyszalny, ale już powyżej 3 tyś. obr./min. sporo głośniej. Jednak w normie.
Dopiero przejechałem około 500 km w mieście, raczej nie będzie to "jazda na kropelce". Na dotarciu spalanie ponad 8 litrów. Przeglady: po 1000-ok. 200zł, po 15000 ok. 450zł.
Rewelacyjne wyposażenie, praktycznie wszystkie potrzebne człowiekowi do jazdy dodatki we współczesnym świecie i to poniżej 50 tyś. zł.
Cóż można powiedzieć po przejechaniu tak krótkiego dystansu.
Cóż można powiedzieć po przejechaniu tak krótkiego dystansu. Mam nadzieję na bezawaryjną jazdę kilka lat podobnie jak w innych modelach Suzuki.
Suzuki Ignis II Hatchback