Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Suzuki Jimny - Oceń swoje auto

lista nadwozi Suzuki Jimny

lista silników Suzuki Jimny

Oceny Suzuki Jimny

1% gorzej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 23.03.2012 13:58:36 przez

Nie bądźcie naiwni- 1. auto typowo kobiece... sratatata...na zakupy -fakt moja laska lubi nim jeździć, ale to twarda kobita;) 2. najlepsze na świecie auto terenowe, Land Rovery wysiadają...blablabla- fakt, że jest dzielne i sam mam zamiar pojeździć w rajdach, ale jest za słaby silnik i siada w błocie na mostach, bo są za nisko. Oczywiście wszystko można stuningować za odpowiednią kasę. 3. jakość blach jest lepsza niż w samurai'u- fakt, że jimny jest o niebo lepszy,ale rama po zimie i kilku błotach (była myta!!!) zaczęła mieć rude naloty. Sposobem jest dokładne mycie, czyszczenie tych nalotów i konserwacja (biteks, gumy, fluidol...) 4. to nie jest auto terenowe, tylko pseudo-mikro-suv... taaa jasne... rama, zapinany stały 4x4, dołączany reduktor, możliwość tuningu off-road i to nie jest auto terenowe??? Fakt, spójrz na pkt. 2, ale i tak jest dzielne i jeśli umiesz nim jeździć, to zaskoczysz niejednego (ja prawie wszystko biore z rozpędu, wtedy dosłownie przelatuję po powierzchni) Poza tym miejcie świadomość, że fotele nie są wygodne, ogólnie auto nie jest wygodne, silnik 1,3 nie musi być ekonomiczny (wydaje mi się, że 1,6 byłby mniej paliwożerny), rodziny na wakacje nie zabierzecie, a poważna zabawa w terenie będzie dość kosztowna. Poza tym spotkacie sie z wszechobecną krytyką waszego wyboru, możecie być wyszydzani lub chociaż traktowani mało serio. Jest jednak ALE: To autko było moim marzeniem od wielu lat, jest bardzo ładne, łączy bryłę klasycznej terenówki z autem miejskim. Na mieście sprawuje sie extra, w trasie gorzej, w terenie bardzo dobrze. Ja mam zamiar zrobić z niego auto turystyczno-wyprawowe. Powoli to robię. Niedługo mój pierwszy rajd turystyczny. A rzeszy filozofów, którzy jeżdżą golfami, passatami z DDR, czy innymi 20-to letnimi civikami i udzielają rad tudzież komentują MÓJ wybór! olewam, bo kijem Wisły nie zawrócę. Wiedziałem jak wygląda i mogłem wyobrazić sobie, że nie zapakuję rodziny i psa. Koledzy narzekają, że z tyłu nie ma drzwi... przecież to moje auto i ja siedzę z przodu! I to jest właśnie fura dla takich małych egoistów-indywidualistów, którzy mają w d... światowe trendy. jeśli zastanawiasz się nad Jimnym i nie odstraszyły Cię powyższe komentarze, a jedynie potwierdziły Twoje podejżenia dot. tego samochodu, to po 1. dojrzałaś (eś) do tego auta, a po 2. prawdopodobnie będziesz w tym wąskim gronie egoistów-indywidualistów mających w d... światowe trendy ;D

dodano 19.01.2013 00:10:25 przez

Spalanie jest wielka wada, konfort tez, promien skretu ,zawracanie, manewrowosc i ,,wszystkojezdnośc " to jego zalety.generalnie auto powinno kosztowac ponizej 50 tys w wersji z klima , wtedy odnosiło by sukces komercyjny a tak jes to samochod ktorego w wielkim miescie jezdzi zwykle kilka sztuk.Co sie dziwic skoro kosztuje on obecnie dokladnie polowe ceny BMW x3 z silnikiem biturbo na ON.Jimny nigdy nie stanie sie samurajem zawojowujacym rynek.Jednak wbrew opniom że nie jest to auto miejskie ja powiem tak : to typowy miejsko wiejszczuk ale nie autko na trase.Trzeba zauważyc ze w miescie jest to auto jedynie na zime.W cieple dni raczej mozna sie zameczyc zas w zime pozwala czuc sie pewnie , szczególnie przy nieodsniezonych drogach.

dodano 15.04.2013 20:12:22 przez

Samochód jest świetny do dwóch typów zastosowań: 1. Dla osób które zakończyły aktywność zawodową, nie mają już dzieci w domu i potrzebują mobilnego środka lokomocji, który "snieg czy lód" zawsze dowiezie bezpiecznie do przychodni, zakupy czy do lekarza.... 2. Samochód dla singla, lub jako drugie auto w rodzinie, którym mama wozi dzieci do przedszkola czy po zakupy. 3. Auto jest wyjątkowo dzielne w terenie więc nadaje się dla mieszkających głęboko na wichurze, myśliwych, wędkarzy czy leśników, którzy z dróg utwardzonych zjeżdżają w teren: po włączeniu 4WD LOCK idzie jak czołg

dodano 28.06.2013 12:00:59 przez

Samochód do określonych celów - jazda wiejskimi i polnymi drogami o każdej porze roku (chyba , że śnieg za głęboki), niezły również w miejskiej dżungli. Suzuki nie bardzo wie , do kogo adresuje ten model , oferuje budzące śmiech pusty wersje "luksusowe", nie pozwala natomiast zamówić koniecznych dla tego typu pojazdu blokad mostów, zmywalnych wykładzin czy ogrzewanych lusterek (za to, nie wiedzieć po co, ogrzewane bywają fotele). Brak na naszym rynku konkurencji o podobnych walorach (poręczność, zwrotność,walory terenowe)

dodano 17.10.2008 16:06:14 przez

Kolejne moje auto które kupiłem z miłości do motoryzacyjnych egzotyków. Bardzo sprawny pojazd terenowy (!). Do jazdy w mieście - bardzo twarde zawieszenie, na nierównościach trzeba się przyzwyczaić. Dla większości ludzi którzy używają samochodów do luksusowego przemieszczania się z miejsca na miejsce - nie do przyjęcia. A jeśli kogoś pasjonuje możliwość przejechania tym małym łazikiem prawie każdej dziury i krawężnika bez zostawiania na nim zawieszenia - bezcenny mały przyjaciel o urodzie dyskusyjnej ale pociągającej:))

dodano 12.12.2007 09:00:22 przez

Auto typowo terenowe i tak nalezy je traktowac. Idealne do teranu dobrze sprawdzajace sie rowniez w miescie (bardzo zwrotne niebojace sie dziur i krawężnków).Małe rozmiarem ale wielkie duchem i możłiwościami. Daje rade temu co ma zapisane w papierach 4 os. + przyczepa 1100kg i pack na dachu i śmigasz dzielnie do przodu - tylkonikt ztych co z toba nie jechali to w to nie wierzy... bo przeciezto taka ała zabawaka... taki slodki resoraczek... dla kobiete...

dodano 16.09.2012 23:43:04 przez

Auto dające dużą frajdę z jazdy i pozwalające nie tylko przedzierać się przez miejską dżunglę, ale i dotrzeć na bezdroża (bez tuningu nie przesadzać!). Dla 1-2 osób genialne i wyjątkowo ekonomiczne. Niestety nie ma samych zalet, ale te znacznie przewyższają wady. Jeśli chcesz mieć takie auto zdecydowanie musisz być pewien, że pokochasz je takim jakim jest, a ono odwdzięczy się wrażeniami, których nie znajdzie się nigdzie indziej.

dodano 15.03.2013 15:49:43 przez

jazda w terenie i po sniegu - rewelacja; wyciaga wszystkie inne niedorajdy z zasp, nawet wiekszych braci jak nap Outlandery. SUper w miescie, zwinny, zawsze znajdzie miejsce do zaparkowania, co jest wielkim plusem. Dobry na niedlugie wyprawy np na deske gory, bez problemu miesci bagaznik na dachu:) trzeba uwazac tylko na wjazdy do parkingow:); POLECAM ( pamietajmy ze nie ejst auto ekonomiczne, ale nie po to kupuje sie terenowke)

dodano 17.07.2007 15:08:31 przez

bezstressowa jazda po wiejskich drogach i duża poręczność w mieście. Nie do końca przemyślane rozwiązani: -,,elektryczne", ale NIEOGRZEWANE lusterka -lakierowane zderzaki i osłony boczne- szybko tracą urodę, lepsze byłyby czarne -materiały wykończeniowe (kosmate dywaniki , wstawki z tkaniny) szybko się brudzą i są trudne do wyczyszczenia)-na- wet producenci dużo droższych pojazdów nie wstydzą się spłukiwalnych wykładzin.

dodano 31.01.2010 15:42:33 przez

Poszukiwałem samochodu który pozwoli mi wyjechać z mojego domu na wsi. Do drogi asfaltowej mam 1km a tak wiejskie drogi. W zimę śniegu po pachy, a wiosną błoto do kolan. Jimny nigdy mnie nie zawiódł. Porostu idzie jak przecinak. Jedynym mankamentem Jimny'ego jest jego wysokie zużycie paliwa. Naj większą zaletą układ napędowy i możliwość jego elastycznego wykorzystywania na "drodze"

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 4x4 Premium

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 4x4 Premium

Rocznik: 2014. Przebieg: 50 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki Grand Vitara PRM

Demonstracyjny Suzuki Grand Vitara PRM

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 500 km. Silnik: 2.4 169KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Suzuki Jimny, oglądali także

Dowiedz się więcej o Suzuki Jimny

Przeczytaj o Suzuki Jimny

Suzuki Jimny - czy nadaje się do miasta?
Suzuki Jimny - czy nadaje się do miasta? Niepozorne Suzuki Jimny to terenówka z prawdziwego zdarzenia, która dzielnością na bezdrożach potrafi zawstydzić "pełnowymiarowe" samochody. Jimny powinien zdać egzamin także w mieście - w końcu jest krótszy od Swifta i Splasha. Sprawdzamy, czy małe Suzuki faktycznie nadaje się do walki z poligonem krawężników, skrzyżowań i wąskich uliczek.

Suzuki Jimny 70