Suzuki Jimny 1.3 16V 80KM 1998-2002 - Oceń swoje auto

Oceny Suzuki Jimny 1.3 16V 80KM 1998-2002

4% gorzej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 23.03.2012 13:58:36 przez

Nie bądźcie naiwni- 1. auto typowo kobiece... sratatata...na zakupy -fakt moja laska lubi nim jeździć, ale to twarda kobita;) 2. najlepsze na świecie auto terenowe, Land Rovery wysiadają...blablabla- fakt, że jest dzielne i sam mam zamiar pojeździć w rajdach, ale jest za słaby silnik i siada w błocie na mostach, bo są za nisko. Oczywiście wszystko można stuningować za odpowiednią kasę. 3. jakość blach jest lepsza niż w samurai'u- fakt, że jimny jest o niebo lepszy,ale rama po zimie i kilku błotach (była myta!!!) zaczęła mieć rude naloty. Sposobem jest dokładne mycie, czyszczenie tych nalotów i konserwacja (biteks, gumy, fluidol...) 4. to nie jest auto terenowe, tylko pseudo-mikro-suv... taaa jasne... rama, zapinany stały 4x4, dołączany reduktor, możliwość tuningu off-road i to nie jest auto terenowe??? Fakt, spójrz na pkt. 2, ale i tak jest dzielne i jeśli umiesz nim jeździć, to zaskoczysz niejednego (ja prawie wszystko biore z rozpędu, wtedy dosłownie przelatuję po powierzchni) Poza tym miejcie świadomość, że fotele nie są wygodne, ogólnie auto nie jest wygodne, silnik 1,3 nie musi być ekonomiczny (wydaje mi się, że 1,6 byłby mniej paliwożerny), rodziny na wakacje nie zabierzecie, a poważna zabawa w terenie będzie dość kosztowna. Poza tym spotkacie sie z wszechobecną krytyką waszego wyboru, możecie być wyszydzani lub chociaż traktowani mało serio. Jest jednak ALE: To autko było moim marzeniem od wielu lat, jest bardzo ładne, łączy bryłę klasycznej terenówki z autem miejskim. Na mieście sprawuje sie extra, w trasie gorzej, w terenie bardzo dobrze. Ja mam zamiar zrobić z niego auto turystyczno-wyprawowe. Powoli to robię. Niedługo mój pierwszy rajd turystyczny. A rzeszy filozofów, którzy jeżdżą golfami, passatami z DDR, czy innymi 20-to letnimi civikami i udzielają rad tudzież komentują MÓJ wybór! olewam, bo kijem Wisły nie zawrócę. Wiedziałem jak wygląda i mogłem wyobrazić sobie, że nie zapakuję rodziny i psa. Koledzy narzekają, że z tyłu nie ma drzwi... przecież to moje auto i ja siedzę z przodu! I to jest właśnie fura dla takich małych egoistów-indywidualistów, którzy mają w d... światowe trendy. jeśli zastanawiasz się nad Jimnym i nie odstraszyły Cię powyższe komentarze, a jedynie potwierdziły Twoje podejżenia dot. tego samochodu, to po 1. dojrzałaś (eś) do tego auta, a po 2. prawdopodobnie będziesz w tym wąskim gronie egoistów-indywidualistów mających w d... światowe trendy ;D

dodano 17.10.2008 16:06:14 przez

Kolejne moje auto które kupiłem z miłości do motoryzacyjnych egzotyków. Bardzo sprawny pojazd terenowy (!). Do jazdy w mieście - bardzo twarde zawieszenie, na nierównościach trzeba się przyzwyczaić. Dla większości ludzi którzy używają samochodów do luksusowego przemieszczania się z miejsca na miejsce - nie do przyjęcia. A jeśli kogoś pasjonuje możliwość przejechania tym małym łazikiem prawie każdej dziury i krawężnika bez zostawiania na nim zawieszenia - bezcenny mały przyjaciel o urodzie dyskusyjnej ale pociągającej:))

dodano 12.12.2007 09:00:22 przez

Auto typowo terenowe i tak nalezy je traktowac. Idealne do teranu dobrze sprawdzajace sie rowniez w miescie (bardzo zwrotne niebojace sie dziur i krawężnków).Małe rozmiarem ale wielkie duchem i możłiwościami. Daje rade temu co ma zapisane w papierach 4 os. + przyczepa 1100kg i pack na dachu i śmigasz dzielnie do przodu - tylkonikt ztych co z toba nie jechali to w to nie wierzy... bo przeciezto taka ała zabawaka... taki slodki resoraczek... dla kobiete...

dodano 17.07.2007 15:08:31 przez

bezstressowa jazda po wiejskich drogach i duża poręczność w mieście. Nie do końca przemyślane rozwiązani: -,,elektryczne", ale NIEOGRZEWANE lusterka -lakierowane zderzaki i osłony boczne- szybko tracą urodę, lepsze byłyby czarne -materiały wykończeniowe (kosmate dywaniki , wstawki z tkaniny) szybko się brudzą i są trudne do wyczyszczenia)-na- wet producenci dużo droższych pojazdów nie wstydzą się spłukiwalnych wykładzin.

dodano 26.08.2005 09:10:29 przez

FANTASTYCZNE AUTKO DLA LUDZI MŁODYCH.SPOKOJNIE MOZNA POJECHAĆ PRAKTYCZNIE W KAZDY TEREN.W MIEŚCIE TEŻ SPRAWDZA SIĘ DOSKONALE WSZEDZIE SIĘ ZMIEŚCI I WSZEDZIE MOŻNA WJECHAĆ-JEDYNYM ZAGROŻENIEM SĄ ŻÓŁTE OBRĄCZKI ZAKŁADANE PRZEZ PANÓW Z MIEJKIEJ.JEST TO SAMOCHÓD NIEZAWODNY I ZWRACAJĄCY UWAGĘ,CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ???

dodano 08.08.2007 08:57:04 przez

auto dobrze radzi sobie w terenie (dobre kąty najazdu), mało pali, jest lekkie więc w wiele miejsc można wjechać lecz ale nie polecam jako jedyne auto w rodzienie - jest małe i ciasne a w dodatku jazda jest męcząca na dłuższej trasie. optymalnie się jeździ przy prędkości 90 km/h

dodano 01.10.2006 17:26:59 przez

byłoby bardzo dobrze z silnikiem diesla, szkoda również że konstrukcja autka nie przewiduje doposażenia w osprzęt off-road, również szkoda że nie jest przewidziane wyposażenie bogatszej wersji w czarne plastiki, po co mi lakier który i tak porysuję jeżdżąc w terenie

dodano 02.06.2006 18:44:07 przez

Autko nie jest nowe, więc nie oczekuję cudów, ale jestem bardzo zadowolona. Jeżdżę niemal wyłącznie po lesie, bo tu mieszkam i pracuję. Wyjeżdżałam z miejsc bardzo trudnych, zawracałam również - i nie narzekam. Pali w tych warunkach ok. 10l/100km.

dodano 27.10.2006 16:20:29 przez

nie tego oczekiwalem, kupilem japonca w nadziei, ze skoro europejskie auta traca renome, to na nich mozna polegac... coz, okazalo sie, ze b.sie pomylilem. 5 lat lanosem, padl tylko ABS, zadnych drobnych usterek, wad... jimny - 2 lata, masakra!

dodano 01.04.2005 22:39:09 przez

No nie powiem z miesznymi uczuciami przesiadałem się z Trabanta na Jimnego, jakieś takie wysokie no i nie miało drążka do zmiany biegów przy kierownicy a poza tym brakuje mi tej niebieskiej zasłony dymnej z tyłu no i za mało duroplastu

Pewne oferty od dealerów

Suzuki Jimny 1,3 85KM Club

Suzuki Jimny 1,3 85KM Club

Rocznik: 2014. Silnik: 1.3 benzyna.

Cena: 57 900

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Suzuki Jimny

Przeczytaj o Suzuki Jimny

Suzuki Jimny - czy nadaje się do miasta?
Suzuki Jimny - czy nadaje się do miasta? Niepozorne Suzuki Jimny to terenówka z prawdziwego zdarzenia, która dzielnością na bezdrożach potrafi zawstydzić "pełnowymiarowe" samochody. Jimny powinien zdać egzamin także w mieście - w końcu jest krótszy od Swifta i Splasha. Sprawdzamy, czy małe Suzuki faktycznie nadaje się do walki z poligonem krawężników, skrzyżowań i wąskich uliczek.

Suzuki Jimny 1.3 16V 80KM 1998-2002 41