Ocena kierowcy - Suzuki Kizashi

Silnik 2.4 VVT 178KM 131kW
Rok produkcji 2010
Suzuki Kizashi 2.4 VVT 178KM 131kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : To rakieta.
świetny, nowoczesny samochód za rozsądną cenę, w zestawieniu z wyposażeniem nie ma konkurencji, chyba że w markach spoza pierwszej ligii.
Silnik, o jakim marzyłem. Dynamika, elastyczność i przy tym niezawodność. Mruczy, aż miło.
Bardzo precyzyjna, klasyka u Japończyków.
Precyzja prowadzenia. Nigdy tak szybko nie wchodziłem w zakręty. Komfortowo nawet na nierównościach i to mimo 18 calowych felg.
Z przodu przeszkadzają szerokie słupki przednie, ale już się przyzwyczaiłem. Poza tym bez zarzutu, czujniki parkowania w standardzie.
Wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna. Łatwa konfiguracja bluetootha, telefonłączy się łatwiej, niż z firmowym zestawem (Nokia E72).
Wzorcowo. W dodatku podgrzewane fotele w zimie mogą się przydać. Mnie pomogło na tzw. \"korzonki\". Bardzo miły mikroklimat we wnętrzu, a nawiewy praktycznie niesłyszalne. No i szyberdach jakby było za mało.
Więcej jak w Hondzie Accord, zwłaszcza z tyłu. Sprawdziłem osobiście. Kolega, który ma blisko 200 cm wzrostu wcale nie dotykał podsufitki wbrew opiniom przekazywanym przez prasę.
Mogłoby być ciszej, ale wtedy nie czułoby się, że auto jedzie. Spokojnie można posłuchać muzyki we wnętrzu i to nie tylko głośnej. Trzeba uważać, bo tylko kontrolki przypominają o pracy silnika w dolnym zakresie obrotów, radary!!
Silnik przy swojej mocy i pojemności nie jest paliwożerny i wcale nie trzeba pieścić pedału gazu. Wskazane szaleństwo od czasu do czasu. Przeglądy droższe niż w Hondzie, co nie ma uzasadnienia w ich zakresie.
Nic dodać. Samochód ma wszystko, co trzeba i jeszcze więcej, w dodatku w cenie, przy jakiej konkurencja oferuje znacznie nizszy poziom. Rewelacyjna jednostka napędowa, precyzyjna skrzynia biegów, sportowe zacięcie i niepowtarzalny wygląd. Poza tym komfort. Ten samochód wykracza poza standardy i jest w moim przekonaniu bezkonkurencyjny cenowo.
Dopracowane w szczegółach. Za mały przebieg, żeby podać konkrety, ale samochód wygląda na wzorcowy w swojej klasie i nie jest to jak chcieliby niektórzy klasa C.
Na razie bez problemów małych i dużych. Dlatego kupiłem produkt firmy z Japonii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 VVT 178KM 131kW [l/100km]

7,9