Suzuki Samurai - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Suzuki Samurai

4% gorzej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 30.10.2008 przez

W tej chwili mogę powiedzieć z lekkim sercem: Od posiadania Samuraia lepsze jest tylko posiadanie dwóch Samurai. Ogólnie to auto nadaje się tylko jako drugie w rodzinie. Ma charakter wybitnie antyrodzinny. Skierowane jest do ludzi z fantazją i niekiedy dużymi predyspozycjami psychofizycznymi (dla znawców tematu trawersów). Auto dla kogoś, komu zbrzydły skomputeryzowane plastikowe plaskacze, kto z miłości do motoryzacji lubi czasem bez sensu lub z nim pogrzebać trochę, aby coś ulepszyć lub pod pielęgnować. Kto chce omijać ASO i nie dać zarobić warsztatom "nowomechaników" czy "wymieniaczy". Auto na co dzień ( robię 100km dziennie), i do zabawy w teren. Na dłuższe trasy- tylko dla zapaleńców lub masochistów.

dodano 15.02.2005 przez

mysle ze auto swietnie sie nadaje szczegolnie dla mlodych ludzi ktorzy chca miec "inne" auto, ale nie lubia wynalazkow. swietnie nadaje sie do codziennej jazdy do pracy czy szkoly, ale nie polecalbym go jako jedyne auto w rodzini. super jest na wypady do lasu na lake czy biwak. nawet z przyczepa campigowa jedzie normalnie lepiej niz polonez. mam dwu osiowa 780kg i jechal z 4 osobami bez jakichkolwiek oznak slabosci. oprocz blacharki ktora jednak po 10 latach wymaga podrychtowania to auto jest praktycznie niezniszczalne dla zwyklego smiertelnika uzytkujacego go w codziennej jezdzie jak i w lekkim terenie. nie mowie o ekstremalnym katowaniu w terenie, bo na to nie ma silnych.

dodano 21.12.2012 przez

Auto z duszą, na sam jego widok morda się cieszy. Ale przed zakupem warto wcześniej pojeździć samuraiem, poznać jego specyfikę i zasięgnąć opinii u kogoś kto ma takie auto. Auto, które wygląda jak zabawka na plażę okaże się topornym, niewygodnym, małym, głośnym, niepalącym 5 litrów / 100 km wehikułem rodem z 2 wojny światowe. Jest to auto dla określonego typu człowieka, który nie ceni sobie luksusu ani niepotrzebnego zbytku. Auto jest mega dzielne, wlezie wszędzie, przejedzie każdy brud.

dodano 25.09.2007 przez

To nie auto dla podtatusiałych mieszczuchów. Daje wiele frajdy w terenie, no i moze super wygladac jak sie je dobrze zrobi. Codzienny komfort uzytkowania jest jak fiata 126p, z tym że sie nie psuje. Silnik jest super, nie do zdarcia. Troche zbyt delikatne zawieszenie jak na auto terenowe. Za tą cene mozna miec calkiem przyzwoity samochod, ale nie o to chodzi. To auto jest niepowtarzalne. Polecam młodym ludziom, szukającym czegoś więcej...

dodano 30.12.2004 przez

Samochód posiada doskonałe właściwości terenowe, bez specjalnych przeróbek można pozwolić sobie na poważne eskapady. Silnik jest dynamiczny i cechuje się nie najgorszym spalaniem. W mieście sprawdza się wyśmienicie jeśli chodzi o parkowanie, gorzej jest z zawieszeniem, które przy krótkim rozstawie osi nie zapewnia odpowiedniego komfortu. Wysoka pozycja, dobra widoczność i skuteczne hamulce ułatwiają jeżdżenie osobom mniej doświadczonym.

dodano 21.01.2012 przez

Totalne dziadostwo, jakosc materialow- dno, serwis- dno a testowalem Gdansk, Warszawe, Kielce i Olsztyn. W Olsztynie powiedziano mi ze gwarancja sie "wyczerpala" ze wzgledu na ilosc usterek haha dore co..., a w Gdansku kazano mi zaplacic za 4 litry oleju do skrzyni redukcyinej, podczas gdy wchodzi go 0,7 litra. lach rdzewieja potwornie. Odradzam serdecznie!

dodano 03.01.2005 przez

Brak najwyższej oceny spowodowany jest jakością blach. To jest najsłabsze miejsce tego pojazdu. Auto posiada ramę, dlatego nie jest strategiczny punkt, no ale ... Zaleta to czas produkcji tej serii suzuki. Sporo aut na ŚWIECIE. To jest sympatyczne. Są SJ 410 SJ 413 Samuraje itd. Wiele części pasuje do mojego autka. Bomba *

dodano 15.04.2014 przez

Bardzo dzielne auto, nie ma żadnych kompleksów na tle większych i dużo droższych terenówek. Jeździłem nim po poligonie drawskim i zawsze można było na nim polegać, nawet jak się zapomniało o wymianie oleju... ;) Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to auto na każdą okazję i do wszystkiego.

dodano 24.02.2005 przez

Autko ma sporo zalet UAZ-a (mosty, reduktor, prostota) i dodatkowo jest dużo lżejsze i zwinniejsze, bardzo dobrze się prowadzi nawet przy 90 km/godz. A w terenie jest naprawdę niesamowite ! Tylko komfort zerowy-porównywalny do Ursusa C-360.

dodano 17.12.2001 przez

Wystawilem taka ocene poniewaz uwazam ze jest ona proporcjonalna jesli wezmiemy segment off-roadowca czyli to co nie tonie, wytrzymale i o super wlasciwosciach, na moc w Samuraiu jest metoda, reduktor SJ410 lub silnik Swift 1.3 lub Vitary 1.6