Ocena kierowcy - Suzuki Splash Hatchback

Piotr, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Suzuki Splash Hatchback 1.2 86KM 63kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Opis może krytyczny, ale wskazuję na wady. Należy jednak podkreślić, że dotyczą głównie elastyczności (może subiektywnej), prześfitu i widoczności oraz miejsca z tyłu dla osoby o moim wzroście. Problem widocznosci jest moim zdaniem bardzo poważny. Suzuki daje regulację foteli, kierownicy, ogrom miejsca nad głową - ale lusterko mam przed oczami. Wysokim osobom proponuję w salonie zrobić sobie jazdę próbną. Osoby poniżej 180 cm, które nie mają tony bagażu będą zadowolone. Trzeba podkrelić, że jest to mały samochód i relatywnie tani - także oczekiwania muszą być również takie. Jest to samochód chyba taki jak reklamują - dla młodego małżeństwa z 1 dzieckiem do jazdu po asfalcie. Niedrogi w utrzmaniu, sympatyczny, 1,2 przy wyższych obr. dynamiczny - dziecko do fotelika a wózek po złożeniu 3/4 kanapy do bagażnika. Za dzieckiem jeszcze mała torba z pieluchami i soczkami się zmieści. Przejechałem dopiero 4000 km i jak dale będzie bezawaryjne to super. Ja pomimo w/w wad coraz bardziej lubię to autko.
Silnik jeżeli chodzi o moc świetny do takiego małego autka - ale NIE JEST ELASTYCZNY. Nawet najmniejsza górka wymaga redukcji biegu. Mam cały czas swojego Punto 1998 1,1 55 KM i pod górkę X jadę na 5 biegu 90 km/h ok. 3000 obr. - w Suzuki 5 bieg 90 km/ha ok. 2500 obr. niestety pomimo 86 KM przy wiekszym obciążeniu trzeba redukować. Spowodowane jest to tym, że MMO i maksymalna moc uzyskiwane są przy wyższych prędkościach obrotowych. Troche się czuje jak w samochodzie z turbo - długo nic i nagle samochód dostaje kopa. Jak się rozkręci ok. 4000 obr. to śmiga aż miło - ale paliwko:-( Dlatego tylko przeciętnie. Kultura pracy jak dla mnie OK.
Precyzja OK, ale dziwne trzaski plastikowe. Wydaje mi się, że ta obudowa dżwigni zmiany biegów tak trzeszczy. Czuć też mocny opór, szczególnie przy 5 biegu.
Wszysko OK -ale niezbyt komfortowo, sztywno. SAMOCHÓD BARDZO PODATNY NA BOCZNY WIATR. Przy dużych prędkościach na autostradzie, albo przy wyjeżdzie z za lasu lub górki trzeba trzymać mocno kierownicę bo rzuca samochodem. Koszmarnie mały prześfit - już zaliczyłem rysy na podwoziu. Przy ostrym hamowaniu troche nurkuje przód.
Jak dla osoby 190 cm wzrostu tragedia. Pomimo regulacji wysokosci fotela wsteczne lusterko i grube słupki załaniają znacznie widoczność. jest to ryzykowne bo mozna nie zauważyć pojazdu z prawej strony. Niższe osobu będą jednak zadowolone.
100% OK.
OK - chociaż manualna klima moim zdaniem słabo chłodzi.
Jak na takie małe autko miejsca jest dosyć - problem dla osób pow. 180 cm tylne fotele - no i niewielki bagażnik.
Jak na małe autko OK. Jak nie ma wiatru to do 120 cicho - można pogadać z pasażerami i posłuchać muzy.
ok. 6,0 bez klimy i 6,5 z klimą - możliwie, ale myślałem, że jednak bedzie nieco mniej.
moim zdaniem dobrze - konkurencja podobna cenowo - raczej zdać się trzeba na urodę.
jak do 4000 km - nic.
jak do 4000 km - nic.