Ocena kierowcy - Suzuki Vitara I Standard

sebastianswps.edu.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 i 80KM 59kW
Rok produkcji 1991
Suzuki Vitara I Standard 1.6 i 80KM 59kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony. Samochod spelnil moje wszystkie wymagania. Jezdzi sie dobrze na trasie a w terenie tez nie ma problemow (chyba ze ktos potrzebuje auta do upalania i przepraw). Taki przyjemny samochodzik ktory jest alternatywa pomiedzy typowo terenowym samochodem a typowym bulwarowcem ktory sie w ogole w teren nie nadaje. Nie bez znaczenie jest tu takze bezpieczenstwo bierne - konstrukcja na ramie i solidne nadwozie jest znacznie bezpieczniejsza w razie jakiegos wypadku niz inne, popularne blaszane puszki.
Jak dla mnie super, cichutki, bardzo elastyczny - przy spokojnej jezdzie poruszam sie w zakresie 2-3 tys. obrotow, przy ostrej do 5 tys calkiem przyjemnie przyspiesza (jak na terenowy)
Wchodzi pewnie i lekko, przelozenia takie jak w teren, wiec duzy moment na kolach za cene niskich predkosci, ale mi to odpowiada.
Dosyc specyficzny. Trzeba sie nauczyc prowadzic, na naszych drogach trzesie nieco i czuc kazda dziure w jezdni, ale za to najazd na kraweznik mozna nie zauwazyc :). Wiec uroki zawieszenia dopiero odczuwamy po w jechaniu w teren. Doskonale trzyma sie drogi i na zakretach.
Doskonala, duze szyby, doskonale lusterka, przy cofaniu moze przeszkadzac zapas, ale od czego sa lusterka wsteczne.
Wsiadajac wszystko jest w intuicyjnych miejscach. Bardzo wygodne fotele.
Nie mam klimy ale nawiew jest bardzo mocny, mozna wrecz ustawic huragan. Ogrzewanie doskonale, silnik szybko sie nagrzewa i powoli stygnie - podczas zimy - kilka minut i mozna siedziec w podkoszulku.
Bardzo duzo miejsca dla kierowcy i pasarzera. Jestem wysoki (190cm) a spokojnie moge wyciagnac nogi. Nawet na tylnej kanapie po odsunieciu foteli do konca mozna spokojnie siedziec.
Cichutko. Silnik cichutko gwizdze jak by byl z turbina. Slychac tylko szum opon. Taka praca silnika/samochodu mi sie bardzo podoba.
8 zaworowy silnik przy moich oponach (255/60 R15) wiec dosyc szerokich i zlej areodynamice nadwozia pali srednio w cyklu mieszanym 8,4 litra co wydaje mi sie niezlym wynikiem. Ceny czesci - do tej pory poprawialem tylko zaniedbania poprzedniego uzytkownika - rozrzad kompletny w ASO 500zl, sprezyna tylnego zawieszenia ktora zlamalem 210zl, nowe klocki 60zl, uszczelniacz walu 50zl - pocil sie i mnie to wnerwialo. Ogolnie ceny na poziomie rozsadnym, choc czasami trzeba ich poszukac bo nie ma (np. ow uszczelniacz)
Samochody terenowe sa drogie, ale za taka cene nie chcial bym znacznie mlodszego osobowego.
Nic sie nie dzieje, tylko co co przychodzi z wiekiem samochodu (tlumik, klocki, niewielki wyciek pomiedzy silnikiem a skrzynia)
Nic sie nie dzieje.
Suzuki Vitara I Standard