Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d

Patrycja, 9 lat temu
Silnik Valvematic 130 132KM 97kW
Rok produkcji 2014
Toyota Auris II Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW od 2013 - Oceń swoje auto
Wybór Toyoty był podyktowany opinią o niezawodności tych aut. Dlatego też inne aspekty nie miały większego znaczenia przy wyborze samochodu. Niestety dziś po kilku miesiącach użytkowania Aurisa bardzo żałuję, że jednak nie spędziłam więcej czasu podczas wyboru auta i co ważnie nie przejechałam się innymi autami konkurencyjnych marek. Toyota Auris nie zawodzi pod względem niezawodności natomiast zawodzi pod względem ekonomiczności i wykonania. Do domu muszę dojechać drogą z kostki i Auris jest pierwszym autem, które tak brzęczy na tej kostce nawet mały Fiat 500 po 60 tyś nie skrzypiał i nie stukał tak jak Toyota w dodatku dynamika auta jest taka sobie a spalanie, które deklaruje producent to tylko reklama. Do wyglądu wnętrza już przywykłam, trochę czasu to trwało ponieważ wygląd nie jest porywający jednak do dziadowskiego wykonania i plastików gorszych niż we Fiacie trudno się przyzwyczaić. Nie mogę się też przyzwyczaić z pracą lewarka od biegów, wrzucenie pierwszego biegu sprawia czasem sporą trudność . Ogólnie gdyby nie kredyt na pewno pozbyłabym się tego auta.
Podobno silnik ma 130 koni - podobno ponieważ nie czuć tego. Jeżeli chcę jechać dynamicznie muszę piłować silnik a wtedy spalanie na poziomie 10 litrów to norma. W dodatku jest bardzo głośno.
Trudno mi porównać do innych aut. Jednak w żadnym samochodzie biegi nie wchodziły tak źle jak w Aurisie
Jak na moje potrzeby jest dobrze i całkiem komfortowo.
Do tyłu przeciętnie do przodu także.
Dobra
Ogrzewanie działa dobrze i szybko.
Dla mnie + dwójki dzieci przestrzeni jest wystarczająco dużo. Jednak dla dwóch dorosłych osób z tyłu miejsca będzie mało.
Auris jest naprawdę głośny
Spodziewałam się znacznie niższego spalania.
Auris realnie w mojej ocenie przedstawia wartość o 10-15tyś niższą.
Pukanie i stukanie wszystkiego w koło - trudne do usunięcia.
Brak
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW