Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

boziek, 19 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Zdecydowanie slogany reklamowe Toyota dotyczące jakości sie nie sprawdzają. Nie wiem jak z niezawodnoscią bo o tym to po kilku latach można napisać. Samochód ładny, da się nim oszczędnie jeździć ale. No właśnie. Masa drobiazgów od skrzypiącej deski rozdzielczej, przez skrzypiące uszczelki drzwi, stuki rolety bagażnika, stuki siedzeń, źle spasowanych elementów deski z drzwiami. Samochów po kilku kilometrach miał wymieniony alternator i kolumne kierownicy. Zwariować można. Serwisy warszawskie mają gdzieś uwagi klienta i twierdzą, że tak po prostu jest. Uszczelki mam smarować a na stuki deski pomaga głośna muzyka. Co wiecej dodać. Chyba tylko tyle, że na moje uwagi pracownica Toyota Motor Poland napisała tak: "Bardzo nam przykro, że nie jest Pan zadowolony z samochodu". Nic dodać nic ująć. Następnym razem kupie auto produkowane w Japonii a nie angielskiego "japończyka".
No cóż 130 KM na 1340 kg to trochę mało ale na wysokich obrotach powyżej 4 000 całkiem przyjemnie sie jeździ.
Brak uwag. Wcześniej jeździłem tylko Fordami (tam skrzynie działały wzorowo). W Toyocie bardzo podobnie może bardziej miękko. Wszystko zależy od tego kto co lubi.
Żadnych problemów jak na razie poza wymiana kolumny. Ale słyszałem że to była wadliwa seria.
Do przodu i na boki OK gorzej do tyłu.
Bardzo szybko paruje środek. Po dwóch miesiącach jazdy w mieście i trochę na trasie bez klimatyzacji nie dało się jeździć. Można bez ale nawiew cały czas na przednią szybe. Zauważyłem to samo w Corolli nowej wiec taka przypadłość chyba. Filtr powietrza bardzo szybko sie zatyka. Nowy kosztuje 180 zł. Z moich doświadczeń wynika że po 6 miesiącach filtr jest do wymiany. Klimatyzacja też szybko łapie zapachy i dezynfekcja należała sie już po kwartale. Można to zrobić w zakładziee Valeo za 1/3 ceny Toyoty a efekt ten sam :)
Dużo miejsca. Z tyłu nie tak duzo jak w Mondeo ale wystarcza.
Bardzo dobre.
Jak to Toyota. Autoryzowane serwisy się cenią. I przegląd 700 zł, drugi pewnie koło 1100-1200 zł. Filtr przeciwpyłkowy jak juz pisałem 180 zł ... nie sprawdzałem co mnie jeszcze czeka. Pewnie słono zapłace za wymiane żarówek jak sie przepalą.
Dużo bym tutaj napisał. Wzystko jest w ocenie ogólnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,4