Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : w miarę przyjemnie mi się jechało jak nie miałem akurat awarii. Najbardziej zaskoczył mnie zawód na marce Toyota - masakra!
Silnik : zimą duże problemy z zapalaniem, latem też się zdarzają, bierze olej, chodzi jak traktor
Przeniesienie napędu : skrzynia od początku miała usterki, teraz wysypała się 5-tka, zgrzyta itp
Układ elektryczny : wymieniałem, radio, komputer, ksenony, alternator
Miałem CC, Punto, Lanosa... To auto jest moim najgorszym! Podczas gwarancji raz na miesiąc w serwisie. Później dałem spokój - szkoda pieniędzy...Teraz nie mam piątego biegu. Rozsypane zawieszenie, nie działa kontrola trakcji itp, ksenony ledwo świecą. Tapicerka masakra - nie da się doprać, przetarła się kilka lat temu. Wszystko w środku skrypi. Jak był na gwarancji to w serwisie doklejali plastiki żeby to wyeliminować ;). Żeby nie było, że to pisze konkurencja - samochód użytkowany w Chorzowie, kupiony w Katowicach na Kolejowej w 2005 roku, kolor czarny. Pan dyrektor serwisu na pewno będzie od razu wiedział;)
Chyba musiałbym napisać co się nie popsuło ale nie pamiętam. Nawet lusterka były wadliwe bo kilka razy musieli je po zakupie poprawiać bo świszczały powyżej 160km/h.
Np brak piątego biegu! W starych i tanich samochodach nie miałem takich problemów... Alternator, rozrusznik, wtryski (zawsze sprawdzona stacja benzynowa nic nie dała) klimatyzacja, ogrzewanie, komputer, radio, kontrola trakcji itp.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

Toyota Avensis II Sedan