Toyota Avensis II 2.2 D-4D 150KM 2005-2009 - Oceń swoje auto

(170 ocen)

Toyota Avensis II Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(376 ocen)

Oceny Toyota Avensis II 2.2 D-4D 150KM 2005-2009

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 22.08.2008 przez

jestem b.zadowolony z tego autka!wybierałem go dłuuugo ,około 2 miesięcy(czytałem inne opinie,testy niezawodnościowe,spalania,porównania do innych marek z tego segmentu itp.)odwiedziłem z dwadziescia komisów,wybrałem go z grona (accord,saab 93, passat, mazda 6 i primera-chodź ta ostatnia skreślona została na początku bo to autko juz teraz jest bardziej francuskie niz japonskie)-zdecydowało przede wszystkim wygoda,przestrzen dla mnie i rodzinki,elastycznosc w miare miekkie zawieszenie(tutaj przegrał zbyt sportowy twardy accord-chociaz silnik z przedzialu tych aut nie do pobicia) saab był za głosny i ciasny,passat-ubogi w środku(jednak zajal 2 miejsce bo sliczny z zewnatrz-nowa buda no i silnik legenda tdi) mazda kazda ktora ogladalem cos miala nie tak,a to cos drgalo,klekotaly schowki np,no i srodek tez ubogi jak w vw-eii za kazdym razem jak wsiadalem do avensis po ogladaniu innych marek to czulem ze to jest to! wadą moze jest to ze z zewnatrz to autko jest za ładniutkie,troche za limuzynowate,rzuca sie w oczy,a na tym mi nie zależało choc musze przyznac ze przyjemne jest to jak sie za toba ogladaja:) gorąco polecam

dodano 27.03.2012 przez

Gdyby nie awaryjność silnika i koła dwumasowego to byłoby naprawdę nieźle. Dobrze, że jednak nie zrezygnowałem z przesadnie drogiego serwisu (duży przegląd 1700 pln), bo naprawa silnika bez gwarancji Toyoty byłaby nieopłacalna. Tu trzeba pochwalić Toyotę, że daje 9 lat lub 200tys "gwarancji" na silnik. Jednak po Toyocie spodziewałem się lepszej jakości wykończenia wnętrza i lepszej ergonomii. Osobiście ciężko mi zająć dobrą pozycję za kierownicą na dłuższych trasach - nie znalazłem dobrej pozycji do podparcia rąk. Jak na kombi problematyczny jest załadunek większych przedmiotów przez mocno nachyloną tylną szybę.

dodano 28.09.2004 przez

Dwa razy nie dojechałem do domu w planowanym czasie !!!!. Musiałem skorzystać z auta zastępczego. Raz usterka chipa silnika, raz spadła opaska wlotu powietrza. Już nikt mi nie wmówi że Toyoty są niezawodne! A był to główny powód zakupu samochodu tej marki. Od auta powyżej 100 tys.PLN można by wymagać czegoś więcej. Komputer zaniża mi średnie zużycie paliwa aż o 20%. Zbiornik paliwa pokazuje 0 po zużyciu 53 litrów, a powinien po 60. Odświeżanie pokazań komputera dużo gorsze niż u konkurentów w mercedesie, czy oplu.

dodano 30.03.2011 przez

Auto idealne dla rodziny na dłuższe trasy. Pozwala wówczas podróżować w komfortowych warunkach nie spalając przy tym dużo paliwa. Bardzo bezpieczne. Jednak jeśli tkoś szuka auta do dynamicznej/agresywnej jazdy - nie jest to najlepszy wybór. Silnik spokojnie wystarcza nawet do bardzo dynamicznej jazdy ale nie idzie za nim układ jezdny... Jakość wnętrza też nie powala choć jest poprawna (zawsze jest to kwestia gustu). Na pewno jest to auto bardzo praktyczne.

dodano 17.03.2012 przez

Bardzo dobry samochód dla rodziny. To już moja druga toyota Avensis jestem bardzo zadowolony. Nie potrafiłem znaleść drugiego samochodu tak ekonomicznego, niezawodnego, ładnego, praktycznego za te same pieniądze. Nie ma samochodu idealnego każdy znajdzie jakieś plusy i minusy. Avensis jest bardzo bezpieczym samochodem wzorem w swojej klasie, testy dostępne w prasie. Bardzo przyjemnie i lekko prowadzi się go. POLECAM SZEROKIEJ DROGI.

dodano 18.08.2007 przez

to moja druga toyota,drugi tez jej diesel---przez zakupem brałem pod uwage nowego passata i to byl w zasadzie glowny konkurent--przegrał bo za podobna cene oferował zancznie mniej--przede wszystkim-mniejszy silnik<2.0tdi>,mniejsza moc<140km>..poza tym "sława" passata na polu najbardziej rozchwytywanych samochodow przez amatorow cudzej własnosci. nie żałuje,gdybym mial wybierac wybrałbym tak jeszcze raz

dodano 29.04.2014 przez

Autko podsiadam 7 lat, obecnie ma przebieg 84000 km. Jestem zadowolony, ale :)... Trzykrotnie autko gubiło zaślepkę do spryskiwacza reflektorów, to mocowanie jest słabe. Jeśli chodzi o ksenony to lewy pracuje od nowości a prawy wymieniam co 30000 km, od nowości jest już trzeci i boje się że za 6000 km znów czeka mnie wydatek. Szczerze odradzam ksenony.

dodano 19.05.2014 przez

Dodaję wpis odnośnie spalania: Oszczędna jazda: Trasa (przez wioski) 90 km/h ? 4,9 Trasa (S8-tempomat) 120 km/h ? 5,0 Trasa (A4-tempomat) 140 km/h ? 6,5 Trasa (niemiecka autostrada ? tempomat) 200 km/h ? 11,5 Miasto do 60 km/h: ostra jazda - 9,0 spokojnie ? 5,9 wyliczenie średniej jest sprawą indywidualną więc nie podaję.

dodano 23.04.2010 przez

mysle ze toyota to bubel kupilem ten samochod jako nowe auto za namowa znajomych i rodziny na poczatku nawet mi sie podobało ale jakosc wykonania i te trzeszczace plastiki całkowicie zepsuły moja opinie o tej marce w dodatku cena zakupu i serwis to astronomiczne kwoty

dodano 18.06.2008 przez

ponownie kupiłbym tes samochód, jakość wykonania, materiałów, spasowanie elementów wzorowe, zdecydowanie polecam tym, którzy mają powyżej uszu starego klekotu tdi i supernudziarskiej stylistyki VW, audi, seat itp