Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : żadnej rdzy
Zawieszenie : szybko łączniki w tylnym zawieszeniu padają, ale są tanie
Swietne auto, ale dosyć drogie. Jeździ się nim super - płynie. Ale przyspieszenie to ma marne. Dosyć ekonomiczne i trwałe - z zawieszeniem robiłem, ale to norma na naszych drogach. Dla mnie 2 minusy - niewygodne fotele (za miękkie) oraz spalanie oleju (1 litr na 2 tys.). Mi osobiście bardzo się podoba stylistyka wnętrza i linia nadwozia też. Mimo tego, że spore auto to nie takie nudne jak np volwo V70, czy passat. Działa ok na gazie już 10 tys km zrobiłem bez problemów, tak że po pół roku instalacja już prawie się wróciła. Bagażnik mały jak na tą wielkość auta - jest podwójna podłoga. Ale jest tego plus taki, że 70 litrowa butla z gazem w miejsce koła wchodzi
Było by doskonale jakby więcej mocy było, ale instalacja do silnika 2.0 za droga
Ale poprzedni właściciel miał z nią jakieś przeboje - znajomy mechanik mi mówił, że już parę takich skrzyń robił
Jest miękko, może nawet trochę za, ale trzyma się drogi super
Byłoby doskonale ale jest jeden mankament - fotele. W trasie wszystko boli - za miękkie jak na mój chory kręgosłup
W środku nie dość, że poręcznie to jeszcze bardzo ładnie - oglądałem różne auta ale to wnętrze najbardziej przypadlo mi do gustu - iżonie też
działa jak trzeba
pasażerowie z tyłu to mają miejsca jak w żadnym innym aucie. Ale np w hatchbacku tak kolorowo nie jest, stąd kombi
Dobrze do 120 km/h. Raz z niego 200 km/h wyciągłem to huk w środku jak rakiecie
Z instalacją gazową bajka - pali porównywalnie do astry g, która jednak gabarytowo sporo mniejsza była
No tanie to auto nie jest w porównaniu do innych z tego rocznika
na razie nic
Jest coś co nie więm skąd się wzięło -a mianowicie spalanie oleju z litr na 2 tys km weźmie - ponoć ten silnik tak ma

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

9,3