Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo wygodny i elektryka i klima
Silnik : wtryski
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów do wymiany (wypadała 5-tka)
Przeniesienie napędu : siadający dwumas
Auto wygodne, ale na pewno nie idealnie wygłuszone, a na bank nie niezawodne. Wydałem 6tys na naprawę. Szykuje się kolejne 3k, ale to już nie ja będę wymieniał.
116km daje radę w trasie. W miare przyśpiesza. Natomiast niska ocena za wytrzymałość! Jest tragedia, wtryski, uszczelka pod głowicą, wszystko to g warte i drogie.
Niewybaczalne. Nie tylko mnie to dotknęło: zaczął mi wyskakiwać piąty bieg. Naprawa to używka, albo zestaw naprawczy za chorą cenę w ASO. Jedno i drugie to loteria. Wybrałem tańsze i wygrałem.
Jest dobrze, auto trzyma się drogi przy dużych prędkościach. Na zakrętach. Jest fajnie.
Po prostu dobra widoczność. Ciężko trochę się trzyma kolein. Po prawie 2 latach ominięcie dziury to dla mnie loteria. Nie wyczułem do tej pory, czy ominę dziurę, czy ją zaliczę. Widoczność do okoła gitarka.
Wygodne auto. Podłokietnik na jedną osobę, ale jest super. Wygodnie się siedzi i czasami na ekspresówach przyciskam, bo spać się chce przy 120 :)
Byłby max, bo klima to POTWÓR! Natychmiast zlodowacenie ogarnia w upały, zimą trochę czasu się nagrzewa ale i tak jest nieźle. Nie wiem, czy będę miał auto, gdzie klima działa lepiej. :((((
Dużo miejsca z przodu i styłu. Jestem solidnej postury i jest git. Ludzie za mną trochę mogą narzekać, ale nie mocno :D
Coś szumi w drzwiach pasażera za kierowcą. Bida. Ogólnie jest spoko.
Auto nie jest warte ceny, jaką się płaci za części zamienne. Spalanie to horror. Pali mi od 10,5 do 12.8 po miejście! :O Cisnę - nie cisnę, auta z dużo większymi silnikami palą tyle samo i dają najmniej x2 taką moc. Bieda. W trasie prędkość 140km/h = 7,5 Wracając z uszkodzonymi wtryskami komp pokazywał mi 3,8 przy 100km/h ale nie mogę temu wierzyć, bo niestety wtryski były uszskodzone! :] Z resztą męczyłem się, by nie przechodził w tryb serwisowy.
Auto nie jest za drogie, ale cenę wciąż trzyma. Jakość jest przeciętna z małym plusikiem. Cena trochę zawyżona. No ale auto jest wygodne.
Drobne usterki występują. Odleciała mi listwa z dachu, nie działa otwieranie okna, przyciski zacinają się, ale i tak elektryka działa dobrze.
Skrzynia biegów + wtryski + dwumas. Wystarczy? ;] Dla mnie wystarczy, by zmienić już auto. Za dużo doinwestowałem. Nie chcę już więcej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

7,6