Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan Facelifting

Piotr K, 7 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 124KM 91kW
Rok produkcji 2015
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Hałas w samochodzie podczas jazdy z prędkością powyżej 110 km/h. Beznadziejnie niewygodne fotele obszyte skórą i alcantarą (**** w lato tęskni za zimą mimo włączonej klimatyzacji)
Układ elektryczny : Rozrusznik - spalił się
Inne : Nawigacja - przestała się uruchamiać
Z poprzednim modelem T25 ten samochód nie ma nic wspólnego. Powiewa tandetą. Lipne plastiki które się rysują od byle dotknięcia, niewygodne fotele, beznadziejne wyciszenie wnętrza, koło kierownicy jak zdjęte z karuzeli.
Stary D4D z filtrem cząstek stałych. Moc spadła o 2 KM (według instrukcji) ale w realu jest gorzej. Nie przyspiesza jak poprzednik. Na razie nie wysadziło uszczelki między głowicą a blokiem co w poprzedniej wersji przytrafiło mi się dwa razy
Skrzynia jest ok. Biegi wchodzą gładko, lewarek jest pozbawiony drżenia które było wyraźne w poprzednim modelu T25
W porównaniu z poprzednikiem układ jedny Avensisa w III generacji jest o wiele lepszy. Kierowca czuje kontakt z jezdnią. Kierownica precyzyjnie przekazuje informacje z drogi i dokładnie odwzorowuje polecenia kierowcy.
Fotele kierowcy i pasażera z pierwszej linii są beznadziejne! Bolą uda, bolą plecy - od dwóch lat nie mogę się wpasować w fotel - to pierwszy mój samochód w którym nie jestem w stanie optymalnie dla siebie ustawić fotela. Dochodzi do tego, że po każdej godzinie jazdy muszę się gimnastykować żeby nie zdrętwieć.
Nie zauważyłem, żeby coś było nie tak. Nawigacja trochę muli, przez co mamy za długo oderwany wzrok od jezdni.
Klimatyzacja mogła by być bardziej wydajna. Przy czarnym kolorze nadwozia i skórzanych tapicerkach latem klima jest za słaba.
**** nie urywa, jest w miarę wygodnie - ja mam 176 wzrostu. Koszykarze raczej powinni szukać czegoś większego.
ŹLE! ŹLE! i jeszcze raz ŹLE! Toyota skopała wyciszenie do granic możliwości. A było tak dobrze...
Samochód jako taki nie generuje dużych kosztów, ale serwis za przeglądy liczy sobie słono. Fakt, że odbieram umyta auto, ale znam trochę tańsze myjnie.
Ja auto ma posłużyć 8 - 10 lat to nie jest źle! Niska ilość awarii rekompensuje wyższą od konkurentów cenę zakupu auta. Samochód mało pali w trasie i w mieście.
Na razie jest ok (przebieg 119.000 km) Wymienili mi nawigację, a raczej jakieś moduły w radiu i nawigacji - na gwarancji wstawili mi klamoty REGENEROWANE! Z usterek, które mi przeszkadzają wymienię jeszcze przycisk START/STOP od uruchamiania silnika - czasami nie wyłącza rozrusznika podczas gdy silnik już pracuje :0
Latem w pierwszym roku użytkowania spalił się rozrusznik. Wymienili mi na REGENEROWANY co zauważyłem dopiero podczas kolejnego przeglądu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 124KM 91kW [l/100km]

6,2