Ocena kierowcy - Toyota Aygo I Hatchback 5d

Silnik 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Aygo I Hatchback 5d 1.0 VVT-i 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wytrzymuje polskie drogi i dobrze trzyma w zakrętach
Karoseria : Złuszczająca się wieszchnia warstwa lakieru z przednich elementów plastikowych.
Solidne, żwawe autko do miasta. W każdą dziurę się wciśnie, mało pali, ostro przyspiesza i nie psuje się. Osoby narzekające na hałas czy plastikowość wnętrza odsyłam do klasy B - tam będzie lepiej. Czytałem też że podobno \"Panda\" lepsza - nie wiem w czym. Może w wietrzeniu portfela bo zawieszenie Pandy wymienia się co 40tyś podczas gdy w Aygo po 75tyś nie wymaga żadnych interwencji. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie niezawodność i frajda z jazdy pozwalają wiele wybaczyć.
Fajnie \"mruczy\", bardzo ochoczo wkręca się na obroty a po zmianie filtru na K&N pięknie ciągnie od niskich obrotów.
Dość precyzyjna i rewelacyjnie zestopniowana: na 5tce ciągnie od 50km/h co dobrze wpływa na spalanie, podczas gdy na 2ce dochodzi do 110km/h co dobrze wpływa na wyprzedzanie :-)
Tak, jest twardy. Nawet bardzo twardy. Ale po 75tyś km przejechanych po największych dziurach Gdańska NIC nie trzeba w nim wymieniać! A w zakrętach jeździ jak po szynach i dopiero poprzeczna nierówność (np tory tramwajowe) potrafią go nieco przesunąć.
Do przodu dobrze, w zakrętach przeszkadzają grube słupki. Do tyłu słabo bo mała szyba i ogromne słupki. Wszystko nadrabia lusterkami bocznymi które są przeogromne.
W kabinie wszystko na miejscu, wszystko łatwo dostępne i po 6ciu latach działa. Ogromny minus za półkę nad bagażnikiem która doprowadza do szału przy próbie włożenia/wyjęcie siatki z zakupami.
Klima latem radzi sobie całkiem dobrze. Zimą mały silnik wolno się nagrzewa przez co trochę czasu mija zanim w aucie zrobi się ciepło.
Z przodu miejsca w brud. Z tyłu ciasno. No ale taka uroda małego mieszczucha.
Tu słabo. Hałasuje zarówno silnik jak i opony. No ale jak auto waży 700kg to skądś ta lekkość się bierze.
Jakoś wzrosty cen paliw za mocno nie bolą.
Auto tanie nie jest przy czym oferuje mało dodatków. Bezawaryjność rekompensuje większy wydatek początkowy.
Lakier na przednich elementach plastikowych złuszczył się już prawie zupełnie. Estetyka ucierpiała ale że to plastik to szkoda żadna.
Po 40tyś km wymieniłem sprzęgło - nie wytrzymało mojej ostrej jazdy. Założyłem większe od Yarisa i problem z głowy. Poza tym NIC się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 68KM 50kW [l/100km]

5,9