Ocena kierowcy - Toyota Celica VII

Silnik 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Rok produkcji 2000
Toyota Celica VII 1.8 16V VT-i 143KM 105kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Znakomite trzymanie sie drogi
Samochód dla młodych, dynamicznych ludzi, którzy chcą wyróżnić sie z tłumu. Niezawodnosc oraz niskie spalanie z pewnością zadowoli każdego. Piękny, ponadczasowy wygląd oraz rewelacyjne trzymanie sie drogi rekompensuje kiepską skrzynię biegów a wspaniały dźwięk silnika ten niski moment obrotowy. Auto nie jest tak sportowe na jakie wyglada ale napewno jak będziesz do niego wchodził to za kazdym razem bedzie wywoływało uśmiech na Twojej twarzy. Polecam niezdecydowanym.
Jak na japonca bardzo lubi wysokie obroty, na niskich obrotach nawet nie ma co myśleć o wyprzedzaniu bo wtedy on nawet nie istnieje, spi i bylejaki diesel nas zje i zwymiotuje, zabawa zaczyna sie dopiero od 4,5 tys obrotów, samochód pięknie chodzi, jest zwawy, cudowny odgłos dla uszu i dla portfela ;)
Skrzynia w tym samochodzie to chyba największy mankament, skrzynia co prawda 6 biegowa ale lepsza byłaby 5 w której biegi byłyby dłuższe a nie trzeba je zmieniać tak często jak w dieslu. Do tego bardzo kiepsko wchodzi bieg 1 i wsteczny. jedynym plusem jest to ze ma krótkie przełożenia.
Doskonale trzymanie drogi, jedzie jak przyklejone, po szynach, rewelacja.
Jest dobrze, decydując sie na takie auto trzeba spodziewać sie gorszej widoczności przez tylna szybę.
Jak na samochód o charakterze sportowym to bardzo dobrze, dużo schowkow itp itd
Szybko sie nagrzewa, jeśli chodzi o precyzyjne ustawienie temp w tej klimatyzacji automatycznej to troszkę oszukuje.
Z przodu bardzo dużo miejsca, mam 188cm i waże 110kg, dla mnie miejsca wystarczająco, jeśli chodzi o tył to jak najbardziej wejdą 2 osoby na krótsza podróż lub na jakiś dojazd ;)
Twarde zawieszenie sprawia ze słychać jazdę na naszych \"cudownych\" polskich drogach.
Zależnie od stylu jazdy, na trasie do 120km/h spalanie 7.5l, w mieście kręcąc do 6tys obrotów spalanie pewnie dwukrotnie większe, średnio miasto trasa przy jeździe dynamicznej do 4.5tys obrotów wychodzi spalanie koło 9. Wszystko zależy od Twojej nogi.
Warto poszukać zadbanego egzeplarzu który odwdzięczy sie niezawodnoscia i zadowalajacymi osiagami za stosunkowo niska cenę.
Samochód japoński i nie ma co mówić o usterkach, bo jest ich brak
Na szczęście jeszcze nie miałem ani jednej, w końcu to toyota

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V VT-i 143KM 105kW [l/100km]

9,5