Ocena kierowcy - Toyota Celica VII

Paweł, 11 lat temu
Silnik 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Rok produkcji 2002
Toyota Celica VII 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowite odejście powyżej 6000 obrotów, to trzeba poczuć.
Silnik : Trzeba dbać o poziom oleju i jego jakość, podobno.
Zależy czego szukasz ale w tym roczniku i w samochodach o tej mocy oraz klasie nie znajdziesz niczego lepszego. Jedyny minus to cena i trudność dostania odpowiedniego egzemplarza. Polecam celica club - forum. Jeśli uważasz że napęd na przód nie daje rady to zapraszam na Super Oes gdzie FWDy miażdżą większość konkurencji w swojej klasie oczywiście.
Silnik 2zz-ge. Niesamowite, wolnossące 1.8 o mocy 192KM i kręcące się do 8300 obrotów. Jest lekki i jak już wejdzie w tzw. \"lift\" to wrażenia jak z jazdy w F1 :) Silnik deklasuje konkurencję w swojej kategorii. Wszystkie porównywalne samochody muszą mieć turbo żeby nadążyć za 2zz-ge. Jedynym wyjątkiem jest Honda S2000 w której widzę sporo podobieństw do VII gen Celici. Min. lekkie auto, (Celica VII lżejsza ;), wysokoobrotowy silnik wolnossący, niskie zawieszenie itp. Wiem bo prowadziłem oba na torze. W 2zz-ge można ponarzekać na przebieg momentu obrotowego (dopiero powyżej 6000 się zbiera) ale jako auto do \"zabawy\" właśnie taka charakterystyka jest fajna. Trzeba kręcić aż po odcinkę żeby była frajda :)
Niektórzy narzekają na nieprecyzyjną skrzynię. Polecam wymianę oleju (pewnie rzadko kto o tym pamięta) w skrzyni i powinno być ok. Nigdy nie zdarzył mi się tzw. \"misshift\". Trzeba użyć odpowiedniej siły do przełożenia biegu ale nigdy nie stanowiło dla mnie problemu. W porównaniu do aut \"zwykłych/cywilnych\" uważam ja za bardzo precyzyjną i w miarę krótką.
Jazda tym autem to poezja. Z tyłu zawieszenie wielo-wachaczowe, auto jest niskie i szerokie. Każdy zakręt na prędkości to wielka przyjemność. Jak na FWD przystało trudno wyprowadzić go z kontroli. Po prostu super!
Do przodu i na boki bardzo dobrze, do tyłu słabo. Zamontowałem czujniki parkowania żeby nie mieć problemów z parkowaniem :)
Nowoczesne auto z nowoczesnym kokpitem, wszystko pod ręką. Wszelkie urządzenia na przycisk, deska ładnie rozplanowana i świetnie zaprojektowana.
Niewielka przestrzeń w aucie. W lecie szybko się chłodzi (klima) a w zimie szybko grzeje. 5+
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów jak najbardziej wystarczająca. Spora regulacja jednakże kosztem tylnych siedzeń. Z tyłu miejsca niewiele. Auto 2+2 więc tylne siedzenia raczej tylko na krótkie dystanse.
Auto jest głośne, silnik pięknie krzyczy zwłaszcza po przekroczeniu magicznych 6000 obrotów. Nigdy nie chciałbym tego wytłumić! Kupując takie auto wiesz na co się decydujesz!
Silnik wolnossący więc tragedii nie ma. Chociaż jak spodziewasz się spalania rzędu 8 litrów w mieście to się zawiedziesz.
Trudno o szybsze, ładniejsze i trwalsze auto w swojej cenie. Polecam zakup TSa (2zzge) gdyż słabsza wersja nie daje tyle wrażeń z jazdy. Auto wygląda na bardzo szybkie więc szkoda go stłumić słabym silnikiem.
Nic się nie zepsuło chociaż auto ma ponad 200 tys. przebiegu i regularnie jeździ na tor. Wymieniane tylko części eksploatacyjne.
Usterki? Jakie usterki?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW [l/100km]