Ocena kierowcy - Toyota Land Cruiser I

lukasz30k, 13 lat temu
Silnik 2.4 D 86KM 63kW
Rok produkcji 1986
Toyota Land Cruiser I 2.4 D 86KM 63kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten dzwięk jak odpala auto na pół obrotu to coś niesamowitego a nie jak inne chechłają i chechłają:) Cyk i juz sobie terkocze:D
Silnik : uszczelka w pompie paliwa
Jak na 2,4 turbo to dość elastyczny silnik hoc na wyższych biegach już jest za słaby pod większe wzniesienia trzeba redukować ale w terenie jak się go kręci do 3 tyś to nie ma problemu
zbyt długie przełożenia czasem na 2 jest za dużo obrotów już a po wrzuceniu na trójki za mało brak pośredniego położenia przydał by się tzw półbieg:D
bez problemu się prowadzi jedynie w koleinach nieco nim rzuca:)ale szerokie opony + wysoko umieszczony środek ciężkości no i mamy efekt:)
wystarczająca a do tyłu to po lusterkach i w mysią dziurę się wjedzie:D
dość dobra choć nie jest super dopasowany do ciała i czasem przełączników czy wajchy od biegów trzeba troszkę poszukać;]
nie taka jak w saabie ale myślę że wystarczająca:)
ok
głośny jak cholera po wyżej 90 robi się głoooośno:)
na trasie 8,4 l/100km przy 80/h na mieście i w terenie tzn jazda po leśnych duktach 1,2,3 + 4x4 ok 10,4l/100km użytkowany na co dzień.
w porównaniu z saabem to bajka :) nic się nie popsuło z drobiazgów
jak na rok 86 to doskonale autko nie zawiodło mnie jeszcze i oby tak dalej odpala na pół obrotu nawet przy -20stopniach jedyne co się stało to wymienić musiałem uszczelki w pompie diesla bo zaczęła ropa cieknąć po mrozach ale to banał bo autko śmigało i z tą usterka bez najmniejszego problemu. To jest Prawdziwa Japońska TOYOTA ja się kocha i to wszystko:)
Dziennik kosztów dla Toyota Land Cruiser I 2.4 D 86KM 63kW
9,8