Toyota RAV4 II 2.0 i 16V 150KM 2000-2006 - Oceń swoje auto

Ocena Toyota RAV4 II 2.0 i 16V 150KM 2000-2006

Toyota RAV4 II 2.0 i 16V 150KM 2000-2006

z przebiegiem 140 000 km, wyprodukowany w 2002 roku
~Mariusz
dodał ocenę 21.12.2010 16:45:32, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto Opel Vectra A

krótka piątka - powoduje, że przy wyższych prędkościach trzeba mocno kręcić obroty

jak dla mnie za twarde zawieszenie, spodziewałem się, że terenówka będzie lepiej amortyzować nierówności na drogach

butla LPG zajmuje miejsce w bagażniku i to sporo miejsca - ostatnio nie mogłem przez to włożyć małej zamrażarki

zawieszenie hałasuje, powyżej 110 km/h silnik robi sie głośny z powodu krótkiej piątki

przy dość dynamicznej jeździe spala ok 15 litrów LPG średnio, choć było i ponad 17. Nie da się zejść poniżej 12 w trasie. Nie wiem, na ile może to miec związek z szerokimi oponami o profilu 235mm. Dodatkowo pobiera olej z lubryfikatora (potrzebny do smarowania ceramicznych zaworów) co kosztuje 1 zł/100km za olej plus 700 zł koszt lubryfikatora.

Spalanie 2.0 i 16V 150KM 2000-2006 + LPG

LPG [l/100km]
11,0

9,3

15,0

8,8

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

świeża stylistyka pomimo upływu lat

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

krótka piątka

wyższe zużycie paliwa niż myślałem, dziś zastanowiłbym się nas dieslem

dość sztywne hałasujące zawieszenie

* pola obowiązkowe

Kierowcy, którzy oglądali Toyota RAV4, oglądali także

Dowiedz się więcej o Toyota RAV4

Przeczytaj o Toyota RAV4

Toyota RAV4 2.0 D4D - skok do nowego segmentu?
Toyota RAV4 2.0 D4D - skok do nowego segmentu? W maju minęło dwadzieścia lat historii RAV4. Przez ten czas japońskie auto sprzedało się w ilości ponad 5 mln egzemplarzy, stając się legendą. W roku swoich dwudziestych urodzin pionier kompaktowych samochodów rekreacyjnych z napędem 4x4 doczekał się nowej wersji. Napęd na cztery koła, do niedawna dostępny jedynie ze 150-konnymi silnikami, obecnie jest do kupienia również w tańszym i najpopularniejszym dieslu 2.0 o mocy 124 KM. Ile zostało z charakteru klasyka i jak mniejszy diesel poradzi sobie z cięższą wersją 4x4?

Toyota RAV4 - zobacz filmy

Toyota RAV4 2.0 D-4D 124 KM - acceleration 0-100km/h
Toyota RAV4 2.0 D-4D 124 KM - acceleration 0-100km/h Toyota RAV4 2.0 D-4D 124 KM - dokładny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa.
Toyota RAV4 2.0 D-4D AWD 124 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
Toyota RAV4 2.0 D-4D AWD 124 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Toyota RAV4 przez cztery generacje zmieniała się bardzo wyraźnie. Pierwsza generacja była niewielka i młodzieżowa, druga już nieco bardziej poważna i nakierowana na jak największy sukces rynkowy. Trzecia zdaniem niektórych to kwintesencja crossovera, natomiast czwarta mocno urosła i zaczęła zbliżać się do wyższego segmentu. W naszym teście sprawdzamy, czy wraz ze wzrostem wymiarów idzie w parze większa praktyczność i funkcjonalność. Zapraszamy do oglądania!

Liczba wpisów 190 455